Poslední akcí, kterou zahrádkáři z Morávky pořádali, byla velikonoční výstava na přelomu března a dubna.„Výstava je akcí, která má přiblížit velikonoční a přírodní motivy, ale i zvířata a podobně,“řekla předsedkyně zahrádkářů z Morávky Jarmila Bražinová. Výstavu sice organizují zdejší zahrádkáři, ale na aranžování se podílejí lidé i z Dobré, Raškovic, Pražma, Morávky.„Je určitě chvályhodné, že se na výstavě podílí tolik lidí. Navíc jsou zapojeny i děti ze základních škol v Raškovicích a Morávce a mateřských škol z Pražma a Morávky. Učitelé i žáci s námi velice úzce spolupracují,“dodala Jarmila Bražinová.  

Ta si zároveň posteskla.„Škola v Morávce je před zavřením, protože dětí ubývá. Ale je to fakt, který poznáváme i na našich výstavách, protože dětí chodí stále méně, třídy řídnou. Možná by nejbližší školy z okolí mohly spolu více spolupracovat, aby naplnily třídy a školy se nemusely rušit, to je smutné,“zamyslela se Jarmila Bražinová, kterou trápí jako předsedkyni zahrádkářů i další problém.„Měl se zde stavět nový obecní úřad, ale někteří lidé v Morávce pro to nemají pochopení nám je to velice líto. A nejenom nám, také hasičům i sportovcům. Těmto složkám by pak zůstaly volné prostory ve stávajícím obecním úřadu, kde bychom pořádali výstavy, mohla by zde být síň tradic či něco podobného,“řekla Jarmila Bražinová. Zdejší zahrádkáři tak nemají svou základnu.„Vstříc nám vychází obecní úřad se starostou, kteří nám pomáhají, jak mohou. Sice jsme se těšili, že díky novému obecnímu úřadu to bude jinak, ale uvidíme, ještě není všem dnům konec,“přeje si šéfka zahrádkářů.

Zahrádkářský svaz v Morávce má dlouholetou tradici.„Svaz funguje pětatřicet let, zahrádkáři kolem padesáti let. Členů máme v současné době 96, věkové složení je od padesáti do pětaosmdesáti let,“vypočetla Jarmila Bražinová, jež je předsedkyní od roku 2002. Zdejší zahrádkáři mají dvě tradiční výstavy – na Velikonoce a na Vánoce.„Na výstavách se podílí hodně libí, jsme takovým sehraným týmem, nehádáme se, jsme v pohodě,“pochvalovala si Jarmila Bražinová s tím, že na výstavy se zahrádkáři vlastně připravují po celý rok.„Každý si doma chystá různé věci, nápady se musí realizovat ihned, následně se jenom doladí. Před samotnou výstavou pak následuje práce přímo na místě, která trvá dva až tři dny. Návštěvníků na výstavy chodí opravdu hodně a nejenom těch místních, dorazí i z Havířova, Ostravy či Frýdku-Místku,“uzavřela Jarmila Bražinová.