Její převoz do Wisły, kde má umělec řadu kamarádů, se plánoval už počátkem května, to však nebylo možné. „Auto, se kterým přijeli, bylo malé. Nebylo by schopné sochu převézt. Bylo to šité dosti horkou jehlou, takže jsem souhlasil s tím, že se to líp připraví," řekl redakci Jan Vitásek.

Dílo i přes zdravotní problémy dokončil v dohodnutém termínu, nyní však má několik dní na to, aby sochu ještě vylepšil. „Jakmile upřesníme různé technické záležitosti, tak se převeze do Wisły. Je jisté, že by to mělo být během příštího týdne. Mám tak určitý časový prostor na to, abych ještě prostudoval stará vyobrazení, a je docela možné, že sv. Floriánovi přidělám meč. Když už se to tak seběhlo, v pozadí sochy chci udělat i štít, do kterého se dodatečně vryje emblém a erb města Kamieńsk," poznamenal řezbář.

Podle něj hasiči v Kamieńsku nepočítali s tím, že socha bude tak velká, a stále pro ni hledají vhodné místo. Zároveň se uvažuje o tom, že dílo by mohlo být vysvěceno ve svátek sv. Petra a Pavla. Socha zaujala i hasiče z Wisły, s nimiž se Jan Vitásek velmi dobře zná. V roce 2010, kdy jejich sbor slavil 110. výročí založení, pro ně vyrobil unikátní pohár, a to ze 110 let staré lípy.

Jan Vitásek má radost z toho, že hasičské sbory, které na území Wisły působí, se před sochou sv. Floriána s výškou 3,6 metru chtějí vyfotografovat. Měla by to být pro ně velká událost, přestože socha bude stát natrvalo v jiném městě a jiném vojvodství.

„Byli v totálním šoku, ale ten ohlas byl jednoznačně příznivý. Dokonce padlo něco v tom smyslu, že to bude největší socha sv. Floriána v Polsku," naznačil Jan Vitásek s tím, že opět pracoval s více než sto let starým dřevem. „Ironií osudu je, že z té samé lípy je i ten Florián."