Hlavním lektorem byl Jaroslav Kopeček, který má sto včelstev. Během kurzu se včelaři mimo jiné dověděli mnoho zajímavých informací a rad. „Když matka vyráží na takzvaný snubní let, který trvá deset až jedenáct hodin, vybírá si slunečný a bezvětrný den. Na trubčím shromaždišti se páří s až jedenácti trubci. Během dalších tří dnů pak začne klást," řekl mimo jiné lektor Jaroslav Kopeček, načež přítomným převedl pomůcky, bez nichž se správný včelař neobejde.

Druhým školitelem byl Zdeněk Kološ, který měl přednášku o nemocech ve včelstvech. Na akci samozřejmě nemohla chybět ani předsedkyně základní organizace Českého svazu včelařů Frýdek-Místek Marie Knödlová. „Do každého koníčku se musejí investovat nějaké peníze. Na druhou stranu jsou pro včelaře odměnou vlastní výrobky. Z devadesáti procent tím ale slouží společnosti a přírodě, protože včelky se opylováním starají o dobrou úrodu. Bez jejich práce by nebylo dostatečné množství potravin," zamyslela se Marie Knödlová s tím, že v našem regionu jsou stovky včelařů.

„Jsme rádi, že i mladí začínají mít o tento koníček zájem. Od roku 2003 vedu včelařský kroužek pro děti. Poslední červnový den pro ně uspořádáme již tradiční akci Hurá-prázdniny, která bude i s noclehem. Od 7. do 15. července počítáme s akcí Letní včelařská škola. Pořádat budeme i akcičku Ve včelím králoství, která bude spojena s medobraním," plánovala Marie Knödlová, která vysvětlila, proč se říká – být pilný jako včelička. „Až z návštěvy pěti milionů květů vznikne jeden kilogram medu. Lidé by si z jejich pracovitosti měli vzít příklad," pousmála se Marie Knödlová.

Naučný areál Domu včelařů poskytuje navíc každý týden zázemí Klubu důchodců Chlebovice. Nachází se zde včelařské muzeum, včelařský skanzen, naučná zahrada včelařsky významných rostlin , naučný včelín, včelařská prodejna, muzeum Chlebovin a Bezručova kraje. Návštěvník má možnost vzdělávat se nejen v oboru včelařství, ale i historie a životního prostředí. Skupinové zájezdy využívají i videoprojekce o životě včel, přednášek o včelách, včelaření i včelích produktech, ukázky výroby svíček a medového občerstvení.