Zahrada vybízí k odpočinku a hrám, uvnitř fary je velký sál v přízemí a místnosti v podkroví, určené pro setkávání lidí všech věkových skupin. Na vznik centra přispěla dotace ve výši 6,1 milionu korun, celkové náklady jsou 6,7 milionu korun.

„Chybějící dům dětí a mládeže ve městě a nedostatečné prostory pro aktivity dospělých nás vedly k rozšíření zázemí fary pro věřící i občany města. Venkovní areál s hracími prvky a klidovou zónou vstoupil v květnu do druhého roku svého provozu. Od června se centrum otevírá naplno i s novými prostory uvnitř fary. Máme za sebou první rok částečného provozu, který nám ukázal velký zájem, od batolat po seniory. Není den, kdyby areál nebyl využit," popisuje místní farář Petr Hrubiš.

Centrum provozuje a náplň aktivit dodává sama fara ve spolupráci s nově vzniklým občanským sdružením Nenuda.

Multifunkční sál v přízemí je určen hlavně seniorům, další místnosti v podkroví pak dospělým a dětem. Centrum nabízí například televizní a hudební klub, cvičení pro těhotné a maminky, klub pro batolata, ale také různé přednášky a posezení pro lidi všech věkových kategorií.

„Farní areál je místem, které lidem dává chuť a energii bavit se, duchovně se rozvíjet. Je to další z řady projektů podpořených penězi, který má smysl a je pro lidi užitečný," prozradil na závěr David Sventek, ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.