„Očekávali jsme, že na zasedání zastupitelstva, které se konalo v pondělí 4. června, projeví politické vedení města nějakou sebereflexi a pokoru v souvislosti s policejním obviněním pěti lidí z manipulace s veřejnými zakázkami. Místo toho reprezentace Frýdku-Místku opět odmítla poskytovat potřebné informace," postěžoval si zastupitel města a předseda Místního sdružení ODS ve Frýdku-Místku Petr Konůpka s tím, že kauza podle nich zcela jasně prokázala, že kontrolní mechanismy ve městě jsou nedostatečné, nefunkční a pouze formální.

Podle opozičních zastupitelů je tento případ, který vyšetřuje policie, jen vrcholem ledovce podezřelého hospodaření s veřejnými penězi ve Frýdku-Místku.

„Dle našeho názoru se tak děje zcela záměrně a dlouhodobě. Už v minulosti totiž opozice opakovaně upozorňovala na podezřelé zakázky. Mnohé byly předražené, v dalších případech se ve veřejných soutěžích vylučovali zájemci pro naprosto formální nedostatky, jindy se zase podmínky soutěží připravovaly na míru konkrétních firem," pokračoval Petr Konůpka, který jako příklady uvedl stavbu malého altánu za 2,5 milionu korun, budování policejní místnosti připomínající kukaň v „Křížovém podchodu" za tři miliony korun – nebo úpravu internetových stránek za 1,2 miliony korun, přičemž všechny tyto zakázky se daly nejen podle něj, ale i stanovisek nezávislých odborníků pořídit za daleko menší částky.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#
Více o tématu se dočtete v tištěné nebo elektronické verzi Deníku