„Ano, přenosy tady budeme mít pravidelně, což určitě naše návštěvníky potěší. Takový svátek fotbalu u nás přece nesmí chybět. Lidem jsme nabízeli na projekčním plátně i celou sezonu anglické Premiere League a italskou ligu," pochlubil se zaměstnanec baru, pizzerie a restaurace Riviéra.

„Fotbalové zápasy nejen naší reprezentace, ale i ostatních týmů budeme během celého evropského šampionátu také nabízet. Začínáme samozřejmě už v pátek, kdy hrajeme proti Rusku. Kolik k nám bude na přímé přenosy ze zápasů chodit lidí, to opravdu netuším. Domnívám se, že to bude především záležet na tom, jak se bude dařit našim reprezentantům," zamyslel se včera vedoucí Klubu Stolárna, která se nachází v Potoční ulici ve Frýdku-Místku Jan Bednařík. Vedoucí podniku Švejk restaurant v Palackého ulici ve Frýdku- -Místku Michal Nepor ujistil, že se zápasy z fotbalového Eura také počítají.

„Samozřejmě také u nás budou moci fanoušci sledovat na velké televizní obrazovce zápasy nejen naší reprezentace, ale i ostatní týmy. Už se všichni těšíme na pátek," řekl vedoucí Michal Nepor. Jsou ale i bary, kde se sledovat fotbalové Euro nedá. Například v podniku Imrvére ve Frýdlantu nad Ostravicí. „Žádné přenosy opravdu nechystáme, protože tady nemáme ani televizi," sdělil včera provozní baru Imrvére. V Třinci se sportovní fanoušci scházejí u přenosů v Hospodě u Švejka, k níž patří i sousední sportbar. První podnik má kapacitu zhruba 120 míst, druhý je o něco luxusnější a pojme asi padesát lidí. Je zde rovněž sázková kancelář.

Počítá se s tím, že zápasy Eura budou sledované? „Asi jo. Pro důležité zápasy jsou v baru, kde jsou tři velké obrazovky, i rezervačky. Když hrají Češi, lidé se sami hlásí tak dva tři dny dopředu. Podobné to bylo při hokeji, když se hrálo o medaile. Počítáme s tím, že by mohlo být plno. Dají si dvě pivečka, někteří i víc, a sledují obrazovky. Oni chodí pravidelně. Ale záleží také na tom, jestli už je po výplatě," řekla včera provozní hospody. V jiném třineckém baru, který je poblíž autobusového stanoviště, naopak proběhne šampionát bez povšimnutí. „My tu nemáme televizi. A instalovat ji sem na čtrnáct dní se určitě nevyplatí. Náklady, které by s tím byly spojené, by byly vyšší než příjmy," shrnul provozovatel podniku. A míní, že lokalita se ve večerních hodinách mění v „mrtvé město".

„Fungujeme prakticky jen ve dne, na oběd máme plno strávníků, ale v sedmnáct hodin tady končí život. Lidé se ,stěhují´ na sídliště do Lyžbic, na Terasu," dodal.

Fotbalové přenosy mohou fanoušci sledovat i ve Sport Baru „69" v Jablunkově-Bělé. „Lidi na Euro zveme, je to tradice. Hlavně na české zápasy, u nich je to hodně poznat," řekl vedoucí podniku. „Máme nové plátno a jednu velkou televizi, v pátek to tu asi bude plné. Vyšlo to, je to dobrý termín," pravil s tím, že kapacita podniku je zhruba 50 míst.