Na hřišti za požární zbrojnicí začala prezentace jednotlivých družstev už od osmé hodiny ranní. Přibližně o půl deváté odstartovala samotná soutěž, která byla rozdělena na kategorie starší žáci, mladší žáci a mini. O akci byl ze strany veřejnosti velký zájem. „Já jsem tady už potřetí. Přišel jsem se hlavně podívat na své dvě dcery, kterým je sedm a pět let, které závodí za Sbor dobrovolných hasičů Proskovice. Doufám, že nakonec skončí do třetího místa," vyslovil krátce po začátku soutěže osmatřicetiletý Vít Adámek z Proskovic.

Absolutně koncentrovaný na co nejlepší výkon byl například třináctiletý Filip Petroš. „Soutěžím za mladší družstvo Sboru dobrovolných hasičů z Janovic. Před samotnou soutěží jsme trénovali jednou týdně, takže se domnívám, že jsme dobře připraveni. Myslím si, že bychom mohli dopadnout dobře," zamyslel se Filip Petroš. Na soutěži redaktor narazil i na sedmnáctiletou trenérku hasičů Kristýnu Ryškovou z Metylovic. „Trénuji starší žáky. Moc velké naděje na úspěch si ale dnes nedávám, neboť jsme v nové sestavě. Musíme se ještě pořádně secvičit. Budeme rádi, když se umístíme kolem desátého místa," odhadovala reálné možnosti Kristýna Ryšková.

Již poosmé se byla na hasičskou soutěž podívat osmnáctiletá Vendula Lukšíková z Frýdku-Místku. „Držím moc palce Janovicím, protože tam mám svého přítele a jeho bratra," prozradila Vendula Lukšíková. Hlavní cenou pro nejlepší družstva byl putovní pohár, který je majetkem pořadatele. Vítězná družstva je získala na dobu jednoho roku.

V kategorii starší žáci to byl Nýdek, u mužů pak Karviná-Louky. První tři družstva každé kategorie obdržela věcné ceny. V kategorii mini do šesti let vyhrály Oprechtice, druhé byly Kunčice pod Ondřejníkem, třetí Lubno. U mladších žáků bylo pořadí následující – 1. Trojanovice, 2. Nová ves a 3. Kunčice pod Ondřejníkem. U starších žáků – 1. Nýdek, 2. Nová Ves a 3. Oprechtice. Kategorie mužů: 1. Karviná-Louky, 2. Bartovice A, 3. Bartovice B. V kategorii žen zvítězil Petřvaldík, na druhém místě byly Oprechtice a na třetím Stará Ves nad Ondřejnicí.

Starosta Sboru dobrovolných hasičů Lubno Vladan Wiej byl se soutěží nadmíru spokojen. „Akorát jsme nemohli ovlivnit počasí, protože během dopoledne sprchlo, což trochu ovlivnilo terén. Přímo nadšený jsem byl ale z hojné účasti soutěžících. V dětských kategoriích jsme měli osmačtyřicet družstev, v dospělých šestapadesát, což se u nás stalo poprvé. Považuji to za velký úspěch. Zájem byl i ze strany veřejnosti. Ve stáncích jsme prakticky prodali úplně všechno," uzavřel Vladan Wiej.