Zvenčí zůstane stavba zachována, získá však nový „kabát" podle firemních barev dopravce. „Po technické stránce dojde k zateplení objektu, k modernizaci veškerých instalací a k výměně oken a dveří," uvedla Šárka Szlaurová z třineckého městského úřadu. „Dispozičně projde změnami především vnitřek budovy. Současná čekárna se rozdělí na část pro cestující a nákup jízdenek, druhá část bude oddělena uzavíratelnou prosklenou stěnou, kde bude k dispozici občerstvení s vlastními provozními hodinami. Projekt počítá také se zázemím pro zaměstnance a řidiče," naznačila architektka Blanka Petrovová, která je autorkou návrhu.

Největším přínosem rekonstrukce má být oddělení WC, které je v současnosti přímo v budově čekárny a je zdrojem nepříjemného zápachu. Veřejné toalety budou doplněny o jedno bezbariérové WC a budou přístupné pouze zvenčí. Veškeré přístupy jak do čekárny, tak na toalety budou bez bariér, v objektu se dále počítá s kamerovým systémem, který se napojí na městskou policii.

Nové zázemí by cestující mohli využívat už na konci srpna. „Uděláme vše pro to, aby měsíčníky na nový školní rok bylo možné koupit už v nových prostorách," řekl vedoucí třineckého investičního odboru Daniel Fojcik.

Vedení města zároveň jedná s železárnami, aby byl v další fázi rekonstruován i podchod, který na výpravní budovu navazuje. Třinečtí nyní vybírají firmu, která čekárnu zmodernizuje.

Šárka Szlaurová upozornila, že pokud se výběrové řízení nezdrží, bude provoz ve výpravní budově od 1. července do 2. září omezen. Od 14. července pak bude budova pro veřejnost zcela uzavřena. Provozní řád najdou lidé i na internetových stránkách města.

Služby informační kanceláře společnosti Veolia Transport Morava budou provizorně a dočasně poskytovány v přistaveném autobuse, a to v období od 16. července do 24. srpna od 7 do 15 hodin. V autobuse se zajistí například nabíjení hotovosti do elektronických peněženek či prodej studentských průkazů. Od 27. srpna bude odbavení cestujících probíhat již v nové výpravní budově.