Fenomén jménem Sweetsen fest i letos nabídne na několika scénách stovky frýdecko-místeckých umělců a desítky samostatných představení.

Program, který zahrnuje koncerty, divadelní představení, autorská čtení i filmové projekce, se bude odehrávat v areále a okolí stadionu TJ Slezan. Návštěvníci se mohou těšit na služebně nejstarší Pod Svícnem Stage, progresivní Stoun Stage, komorní scénu U Arnošta, letní kino i loňskou novinku cirkusové Pavlač šapitó, které bude mimo večerní hudební program po celý den nabízet atrakce, soutěže a dílny pro děti.

Původně plánovaná hard&heavy scéna v zahradě Národního domu se z důvodu možného rušení nočního klidu přesouvá na podzim do klubu Stoun.

Připraven je i rozšířený dětský program. Dětské skákací atrakce, malování na obličej a soutěže doplní i profesionálně vedené workshopy fotografický a malířský, s možností výhry digitálního fotoaparátu, který věnovala právě Nadace OKD. Perličkou, která jistě potěší všechny rodiče, bude i možnost hlídání dětí v dětském stanu střediska volného času Klíč.

„Sweetsen fest tradičně poskytne prostor k prezentaci činnosti neziskových a humanitárních organizací a jejich poboček z Frýdku-Místku. Ve čtvrtek 28. června bude probíhat veřejná sbírka pro občanské sdružení Podané ruce, v pátek 29. června pro Dobrovolnické centrum společnosti ADRA a sobota 30. června bude patřit Charitě Frýdek-Místek," popisuje zakladatel festivalu Petr Korč z občanského sdružení Pod Svícnem.

Festivalu Sweetsen fest se budeme více věnovat v úterní příloze Region Frýdecko-Místecko.