„Laboratorní analýzy odebraných vzorků vody prokázaly zvýšený výskyt indikátorů fekálního znečištění," potvrdil vedoucí oddělení hygieny vody Radim Mudra. Pokud si tedy lidé nechtějí uhnat vážné zdravotní potíže, měli by se této lokalitě obloukem vyhnout.

Kvalita vody se výrazně nemění V přehradě Olešná. Sinice tu sice jsou, ale koupat se tu za jistých podmínek dá. „Množství sinic V přehradě Olešná nepředstavuje významné zdravotní riziko pro běžnou populaci. Nelze však vyloučit vznik zdravotních problémů u některých vnímavých jedinců. Doporučujeme proto zkrátit dobu koupání a následně se osprchovat, nejlépe v pitné vodě," vysvětlil dále Radim Mudra.

Naopak nejlepší situaci momentálně zažívá Žermanická přehrada, kam o uplynulém víkendu zavítal velký počet lidí. Na své si tak přišli nejen oni, ale i provozovatelé přilehlých restauračních zařízení a půjčoven plavidel. Kdo by se rád zdržel na více dní a využil příznivých podmínek, může se ubytovat v některém z kempů či penzionů.

„Kapacity prozatím nemáme zcela naplněny, není tedy problém se u nás ubytovat," sdělil Deníku Zdeněk Hrabec, provozovatel kempu U Rybárny. Ne všechny ale přehrady lákají. Třeba 15letá Kristýna Onderková preferuje aquaparky. „Olešná je špinavá, Baška vypuštěná," shrnula mladá slečna.