„Při své každodenní práci se i policisté setkávají s různým lidským trápením a těžkými životními situacemi. Mezi ně se řadí i smutné osudy žen, které byly nuceny uprchnout z bytu před agresivním manželem nebo z jiných důvodů skončily bez přístřeší," potvrdil frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk s tím, že právě osudy těchto maminek s dětmi, pro které je azylový dům primárně určen, nenechal frýdecko-místecké strážce zákona chladnými.

Policisté předali finanční dar a hračky Azylovému domu Sára ve Frýdku-Místku. „Proto zorganizovali mezi sebou sbírku na zlepšení jejich pobytu v tomto zařízení. Se samozřejmostí se k této iniciativě připojili i další policisté z celého spektra policejních služeb a občanských zaměstnanců. Dohromady jich mohlo být 250. Během relativně krátké doby se jim podařilo shromáždit ohromné množství oblečení, hraček, hygienických potřeb pro děti i samotné matky. Mnozí policisté přispěli i finančně. Celkem se vybralo sedm tisíc korun," prozradil Vlastimil Starzyk, podle něhož policisté opět dokázali, že jsou schopni nejen chránit, ale i pomoci potřebným. „Rozzářené oči dětí a vřelá slova díků matek i zaměstnanců byla nejlepším poděkováním policistům za jejich iniciativu," dodal Vlastimil Starzyk.

Vedoucí střediska azylového domu Sára Veronika Raszková neskrývala velké dojetí. „Když nás někdy na jaře policisté oslovili s tím, že by chtěli nejen materiálně, ale i finančně našim maminkám a dětem pomoci, byli jsme samozřejmě velmi překvapeni a rádi. A už také víme, jak s těmi darovanými penězi naložíme. Pojedeme s dětmi na výlet do Zoologické zahrady v Ostravě. Děti alespoň uvidí mnoho zvířat, které zatím znali jen z knih nebo televize. Dnes je čtyřiadvacátého, takže máme Vánoce, i když je červenec. V současné době máme v zařízení osm maminek a jedenáct dětí," prozradila Veronika Raszková. Zdejší maminky dary také uvítaly. „Jsme rády, že si děti budou moci hrát s novými hračkami. Vážíme si toho," řekla šestadvacetiletá Stanislava Vojtková, která má pětiletého Radima a tříletého Ondru. Pětiletý Alex Holoubek se redaktorovi svěřil, jaké hračky mu udělaly největší radost. „Je to kuchyňka a auto," doplnil malý klučina.