„Ve čtvrtek vystoupíme v městské části Islington u příležitosti cesty olympijské pochodně na stadion jako jediná česká kapela. Těšíme se, jak si vyzkoušíme naši muziku před lidmi, kteří mají angličtinu jako rodný jazyk, a věřím, že našim písničkám budou rozumět," říká Albert Černý, frontman Charlie Straight.

Společné koncerty

Třinecká skupina se poté ještě představí v pátek a sobotu v Českém olympijském domě po boku dalších našich umělců. „Zatímco v USA jsme už účinkovali, na britských ostrovech se jedná o naši premiéru. Londýn je Mekkou světové pop-music, takže už to je pro nás velký zážitek," míní Albert Černý.

„Pravda je, že jsme především muzikanti, v kapele nikdo příliš ve sportu nevyniká. Dávám přednost v zimě snowboardu a v létě kolečkovým bruslím," svěřuje se Albert Černý. A komu z Čechů budou fandit?

„Moc by mě potěšilo, kdyby se na wimbledonské trávě dařilo tenistce Petře Kvitové a získala zlatou medaili. Navíc jsme z jednoho kraje," podotýká bubeník Pavel Pilch, který stejně jako zbývající členové Charlie Straight Michal Šupák a Johnny Cienciala chce v Londýně povzbudit především naše tenisty a lehké atlety. Pro hudebníky třinecké formace to je letos už druhý velký sportovní podnik, který navštívili. Vždyť Českou republiku reprezentovali nedávno také v polské Wrocławi v rámci fotbalového Eura.