S novinkou letos přišli lidé v areálu Prosper Golf Resort Čeladná. Pětidenní kemp zaměřený na výuku základních golfových dovedností tam přilákal skoro dvě desítky dětí ve věku od šesti do čtrnácti let. Přijeli zájemci z blízkého i vzdálenějšího okolí, například z Ostravy či ze Zlína.

„Většina z účastníků už golf hrála, mají taky svoje vybavení. Děti ví, o čem golf je," říká vedoucí dětského golfového kempu František Froulík. Účastníci bydlí v soukromém penzionu nedaleko od golfového areálu. Zhruba ve čtvrt na devět ráno jezdí z penzionu do golfového resortu. Po snídani tam mají golfové lekce, po obědě pak začíná rozmanitý odpolední program. Malí golfisté mají k dispozici profesionálního trenéra, který se jim několik hodin denně věnuje, bere je na hřiště a na cvičné plochy.

Zároveň dětem vysvětluje základy golfu a golfové etikety. „Dáváme jim základy golfového švihu a golfových pravidel, učíme děti, jak se mají chovat na hřišti. Zaměřujeme se na to, aby zdokonalovaly své schopnosti a aby si v létě užily trochu zábavy spojené s golfem," vysvětluje golfový trenér Petr Zíma. Organizátoři pro ně připravují také různé soutěže a výlety.

V pondělí například strávily část dne u bazénu, vedoucí plánují i výlet na Hukvaldy. Většinu času tráví účastníci golfového kempu na cvičném putting greenu, kde mají k dispozici vhodné tréninkové prostředí. V průběhu týdne si však dvakrát zajdou zahrát pár jamek také na hlavní hřiště. I proto jsou děti z kempu nadšené.

„Líbí se mi třeba i táboráky. Byla jsem také ráda, že jsme v horku šli na bazén," říká jedna z účastnic golfového kempu Veronika Fiedlerová, která už letos jeden golfový tábor navštívila. Pro některé děti je to však první zkušenost s tábory. Vzhledem k tomu, že se po hřišti prohánějí i šestileté děti, musí vedoucí a zdravotníci dbát na řadu věcí. „V teplém počasí těchto dní můžou děti na sluníčku chytnout úpal, takže je potřeba zvýšená péče," potvrzuje František Froulík. Pod majestátními vrcholky beskydských hor ale jinak žádné větší problémy řešit nemusejí.

Lukáš Morys