„Pomůže nám k tomu dotace ve výši 44 milionů korun, o kterou jsme na začátku letošního roku zažádali. To je pro Frýdlant nad Ostravicí vynikající zpráva," řekla starostka města Helena Pešatová, která vzápětí dodala: „V kraji jsme dopadli jako jedni z nejúspěšnějších žadatelů. Tato suma je významnou pomocí a představuje 85 procent z celkové předpokládané investice 55,2 milionu korun, na které se pak sami jako město budeme podílet částkou 11,2 milionu korun."

Budova dnes stále ještě kulturního domu a galerie uměleckého smaltu a litiny, uprostřed desetitisícového podhorského města, je jednou z posledních, která čeká na důkladnou revitalizaci.

„Našim záměrem tady je postupně vybudovat moderní centrum se zázemím, které splňuje podmínky pro pořádání výstav, koncertů, divadelních, představení, videoprojekcí, ale i společenských, osvětových a vzdělávacích akcí na úrovni 21. století. A nejde jen o Frýdlant. Myslím si, že celý náš beskydský mikroregion se spádovou oblastí 22 tisíc lidí si takovýto projekt zaslouží," dodala starostka Helena Pešatová.

Více se dočtete v úterní příloze Region Frýdecko-Místecko
#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#