V obležení návštěvníků je například frýdecko-místecký aquapark. „Návštěvnost je v těchto dnech vynikající. Denně náš areál navštíví přes tři tisíce lidí. Využívat mohou nejen venkovní, ale i krytý aquapark. Teplota vody ve venkovních bazénech se pohybuje kolem velice příjemných osmadvaceti stupňů," pochvaloval si Petr Slunský, ředitel frýdecko-místecké společnosti Sportplex, která aquapark Olešná provozuje.

Jak dále dodal, v porovnání s loňským červencem se to vůbec nedá srovnat. „Těch lidí, kteří náš areál navštíví, je samozřejmě mnohonásobně více. Pevně doufáme, že nám počasí bude přát i během srpna. A pokud bude nakonec i v září pěkné babí léto, otevřeno budeme mít i o víkendech," dodal Petr Slunský.

Také ředitel organizace STaRS Třinec Radek Procházka je s návštěvností letního koupaliště spokojen.

„Víkend byl rekordní, konkrétně v neděli navštívilo naše koupaliště 2 650 osob. Nejvíce tlačí návštěvníky na bazény samozřejmě vedra. Máme větší návštěvy menších dětí, protože jsme v minulých letech vystavěli brouzdaliště se skluzavkou a delfínem, který chrlí vodu. A pro ty nejmenší tady máme vodotrysk. V areálu máme i dostatek sportovního vyžití pro naše návštěvníky, kteří i v těchto vedrech hrají nohejbal, badminton, kuželky nebo vodní fotbal. V letošním roce máme nově na koupališti i letní kino. Určitě máme velkou radost z toho, že nám v sobotu konečně vyšlo promítání, na které přišlo 274 lidí. Předchozí dvě promítání nám vždy překazilo špatné počasí. A teď by se dalo říct, že se nám vrátila naše energie," prohlásil Radek Procházka.

Osvěžit se k vodě chodí i jednatřicetiletá Markéta Vaňková z Bruzovic. „Na koupaliště nechodíme, ale s dětmi se chodím koupat v těchto dnech na Žermanickou přehradu. Skočit si do vody je pro mě a mé děti to nejpříjemnější osvěžení," svěřila se Markéta Vaňková. „Když je takové vedro a mám možnost jít k vodě, tak jdu. Chodím se koupat na přehradu Olešná," sdělil redakci devětatřicetiletý Vlastimil Žídek z Frýdku-Místku.