„Nejlepší je určitě auto, člověk se alespoň nemusí vázat na jízdní řády autobusů nebo vlaků," řekl Petr Kaizar z Frýdku-Místku. „S manželkou naložíme děti a jedeme třeba do Štramberku. Tam se projdeme, stavíme se na nějaké jídlo a pak sedneme do auta a jedeme nazpátek. Kdybychom jeli autobusem, čekaly by nás i nějaké přestupy a cesta by se celkově protáhla," dodal devětatřicetiletý muž.

Že je auto nejpohodlnější, to si myslí i Jaroslav Krhut. „Určitě auto, hlavně pokud jedete někde dál. Přece jenom, autobusy již nejezdí tak často, jak tomu bývalo kdysi, kdy většina lidí auto neměla," zamyslel se Jaroslav Krhut, který našel na cestování autem i jedno menší minus.

„Nemůžete si dát pivo, takže musíte vydržet, až se vrátíte nazpátek," smál se Jaroslav Krhut.

To Ludmila Durasová z Frýdku-Místku využívá i autobusy. „Záleží na okolnostech. Já osobně neřídím, jenom manžel. Když u nás máme na prázdninách vnoučata a manžel musí do práce, tak zajdeme na autobus a jedeme," prozradila žena, která si pro podobné výlety s vnoučaty vybírá spíše blízká místa.

„Ať nemusíme nikde přesedat a autobusy tam často jezdí. Vezměte si takové Hukvaldy, autobusem tam jste za nějakou půlhodinu, zajdete do obory, případně až na hrad a pak jedete nazpátek," vysvětlila Ludmila Durasová. „Ale samozřejmě upřednostňuji osobní auto, které je pohodlnější," dodala.

Výlety vlakem občas podniká Dominik Šnáhel a to kvůli pětiletému synovi.

„Kluk má rád vláčky, takže někdy sedneme ve Frýdku na vlak a jedeme třeba do Frenštátu pod Radhoštěm, tam chvíli pobudeme a jedeme nazpátek," řekl Dominik Šnáhel, který jinak také upřednostňuje osobní automobil.

„Je to pohodlnější a člověk není ničím vázán, jedině svým časem," uzavřel Dominik Šnáhel.