Lidé jsou v obci téměř spokojeni. „Je nám tady dobře. Pár věcí ale v obci chybí. Například tady není žádný klub pro maminky s dětmi. Více obchodů bych tady nechtěla, mi bohatě stačí ten jeden, co tady máme. Chtělo by to udělat chodník u cesty, která vede kolem zemědělského družstva, je to tam celkem nebezpečný úsek pro pěší chodce. Kdyby to bylo na mě, udělala bych spíše bezbariérové chodníky. Jezdím hodně na kole a líbilo by se mi, kdyby bylo uděláno napojení na cyklostezku ze středu obce," sdělila šestatřicetiletá Hana Dvořáková z Žabně.

„Něco podobného jako je klub pro maminky s dětmi už v obci máme. V rámci Tělovýchovné jednoty Sokol je cvičení pro rodiče s dětmi a ve škole mají také žáci možnost kroužků a podobných věcí i s rodiči. Pokud by některé z maminek chtěly otevřít v obci takový klub, nebyl by v tom problém. Prostory by mohly mít buď v základní škole, nebo i na obecním úřadu," oznámil starosta Žabně David Hejneš.

Jak dále dodal, napojení na cyklostezku je už opravené a uvažují o dalším napojení směrem na Staříč.

„Bydlím v obci už dlouho a líbí se mi tady. Musím však podotknout, že u zemědělského družstva chybí chodník. Mohli by taky udělat bezbariérové chodníky," přála si čtyřiapadesátiletá Marie H. ze Žabně.

„Uvažujeme o chodníku kolem hlavní cesty. Samozřejmě máme v plánu udělat bezbariérové chodníky i tam, kde ještě nejsou. Pokud měl občan na mysli chodník od zemědělského družstva směrem k základní škole, tam chodník není. Pozemky v tom úseku patří několika soukromým majitelům. Do budoucna bychom tam chtěli chodník vystavět," dodal starosta Žabně.