Práce zajišťovaly frýdecko-místecké technické služby. Likvidovaly se skládky v těchto lokalitách v ulicích Dr. Petra, Lipová, Svazarmovská u náhonu, Dr. M. Tyrše a ČSA. Dále se pokračovalo v odstraňování odpadu ve Frýdeckém lese a v ulicích Dlouhá, M. Majerové a Palkovická.

Deník se ptal lidí na to, jak se dívají na černé skládky ve Frýdku-Místku.

„Je určitě jenom dobře, že se odpad likviduje. Už jsem na černou skládku ve Frýdku-Místku také natrefil. Ta byla u řeky, kde to způsobují zejména bezdomovci. Nepůsobí to vůbec esteticky, je to škaredé a narušuje to okolní krajinu. Myslím si, že za vznikem skládek jsou i živnostníci a firmy. Podle mě tak šetří na svozu odpadu na skládku," zamyslel se čtyřicetiletý Dalimil Styskala z Frýdku-Místku.

Obdobně vidí situaci i jedna nejmenovaná žena z Frýdku-Místku. „Samozřejmě je dobře, že se někdo ve městě stará o likvidaci těchto skládek. Spíše bych více dbala na to, aby se to co nejvíce odváželo. S černými skládkami jsem už přišla do styku a vznikají na různorodém základu. Učím malé děti a vedeme je přes eko-výchovu, ale je to velmi těžké. Největší vliv na ně má působení jejich rodiny. Nejčastěji se všechen odpad pálí na zahradách. Dokonce ho lidé hází k řece a do lesa. Mám pocit, že orgány, které to mají na starost, to neřeší důsledně. A to mluvím z vlastní zkušenosti," řekla čtyřicetiletá žena.

„Už jsem se setkal s černými skládkami. Většinou jsou tam, kde je cedule zákaz skládky pod pokutou. Pochybuji o tom, že by to dělali slušní lidé, vždyť mají kontejnery všude před domy. Spíše bych za tím viděl menší firmy a živnostníky, kterým se nechce platit odvoz odpadu. Nelíbí se mi, jak někteří bezohlední lidé ničí naše životní prostředí," uvedl šestatřicetiletý Karel Pavlík z Frýdku-Místku.

K odkládání objemných odpadů slouží Frýdecká skládka, která má ve městě tři sběrné dvory. Odpad odkládaný občany města je odebírán sběrnými dvory bezplatně. V současné době probíhá likvidace černých skládek v oblasti ulice 28. října, Těšínská a ČSA, které pravidelně zajišťují zaměstnanci technických služeb.