Podle informací Deníku byli obviněni čtyři z pěti obecních radních, a to kvůli zakázce, která se týkala opravy vodovodního řadu. Rada o ní rozhodovala loni v srpnu. Stíhaní členové rady včera nechtěli záležitost komentovat. „Momentálně na to nemohu reagovat, nevím, jestli jsem k tomu oprávněn. Netahejte mě do toho, zeptejte se na Policii ČR," reagoval starosta Miroslav Molin. Své obvinění nekomentoval ani místostarosta Zdeněk Škuta.

Radní Jaromír Kafonek na dotaz Deníku řekl, že se vyjádří až po výslechu na policii. Ten by měl absolvovat dnes dopoledne. A také Jaroslav Heczko měl stručnou odpověď. „To je bez komentáře. Děkuji, nashledanou," sdělil telefonicky.

Posledního radního, kterým je Václav Vojar, policie z trestného činu neviní. „Nebyl jsem obviněn," potvrdil včera redakci. Říká, že před rokem o ničem nerozhodoval. „Byl jsem pryč na dovolené. Zúčastnil jsem se akorát otevírání obálek," vzpomínal. Nejen podle něj jde stoprocentně o výběrové řízení, které se týkalo vodovodního řadu tuto verzi anonymně potvrzují i další zastupitelé.

Václav Vojar nicméně své kolegy v radě hájí. „Do hlavy jim nevidím, ale myslím si, že na odstoupení to není. Asi to bude řešit soud, kde se to musí uvést na pravou míru. Vodovodní řad bylo nutné opravit, že je tam trestní stíhání, mě zaráží," prohlásil. Starosta Miroslav Molin na otázku, zda je ve hře varianta, že rada zváží rezignaci, pravil: „To jsou spekulace."

Frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk redakci řekl, že informace k tomuto konkrétnímu případu nelze poskytnout.

„Obecně mohu uvést, že naši policisté prověřují všechny podněty občanů týkající se této problematiky a v některých případech již orgány činné v trestním řízení zahájily vůči konkrétním osobám trestní stíhání pro přečiny zneužití pravomoci úřední osoby a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, za které hrozí trest v odnětí svobody až na tři léta nebo zákaz činnosti," řekl. O obvinění starosty a tří dalších radních se však mluvilo i na posledním jednání zastupitelů. „Starosta to tam pronesl, i když to bylo v rámci hovoru kulantně schováno. V zápise to není," řekl redakci důvěryhodný zdroj. A jiný hnojnický politik tvrdí, že na schůzi se raději ani nehlasovalo o koupi hotelu Park. „Dostali trošku vítr, protože to byla další sporná záležitost."