„Ale ano, žije se tady dobře, tak jako v malé obci. Jsem už důchodce a jsem v Sedlištích spokojený. Dokonce se tady i dělá něco pro obec. Například se opravuje centrum kulturní dům je v rekonstrukci. Vystavělo se zde i pěkné nové hřiště na volejbal," sdělil čtyřiašedesátiletý S. M. ze Sedlišť s tím, že se obec rozrůstá a bylo by třeba udělat novou kanalizaci.

„Jde vidět, že náš starosta a místostarosta opravdu něco dělají pro obec. Momentálně se zde opravuje kulturní dům. Letos se dostavěla i cyklostezka v obci a opravil se kostel Všech svatých. Největší radost mám z opravy kostela, protože ho navštěvuji každý týden. Je krásně obnoven. Bydlím tady teprve devět let, ale za tu dobu tady přibylo hodně nových věcí," sdělila dvaasedmdesátiletá Marie Kudlíčková ze Sedlišť.

Jedna nejmenovaná žena pracující v zemědělství vidí problém obce jinde. „Žije se tady dobře a jde vidět, že se starosta snaží. Všechno je to pěkné, co pro obec dělá, ale podle mě je třeba peníze dávat tam, kam patří. Například do kanalizace. Obec se rozrůstá a domů jen přibývá. Protože pracuji v zemědělství, tak vidím všechny ty steče na polích. Mělo by se investovat do kanalizace," řekla sedmašedesátiletá zemědělkyně.

Starosta Sedlišť Jaromír Krejčok je rád, že se lidem v obci žije dobře. Také se vyjádřil i ke zmíněné kanalizaci.

„Určitě máme v plánu do budoucna realizaci kanalizace v obci. Vybudování kanalizace po celé obci je nereálné. Jednalo by se totiž o investici v řádu stamilionů korun. Na tu obec opravdu peníze nemá. V jedné části obce bude určitě kanalizace realizována. Bude se to řešit lokální čističkou vod a ve vzdálenějších lokalitách obce se to bude řešit domovními čističkami odpadních vod," sdělil Jaromír Krejčok. Dodal, že v letošním roce se už do větších investic pouštět nebudou. Chystají se na příští rok, kdy proběhne výstavba chodníků podél silnice třetí třídy, tedy směrem na Bruzovice.