A jak se zde místním lidem žije? „Žiji tady vlastně už od narození. Na nic zásadního si nemůžu stěžovat. Co by se ale rozhodně mohlo změnit k lepšímu, jsou chybějící chodníky v dolní časti vesnice. Je to tam hodně nebezpečné – zejména pro malé děti. Pokud by se obec rozhodla chodníky vybudovat přes celou obec, byla bych jenom ráda. A další věc, která mě celkem dost vadí, je krátká otevírací doba na poště. S tím ale obec jen těžko něco udělá. Obchodů máme dost, takže za nákupy dojíždět nemusíme. Uvítala jsem, že se začala stavět nová základní škola. Doufám, že do ní budou chodit i mé děti," zamyslela se třicetiletá Veronika Mohylová z Metylovic.

„Já si taky myslím, že by se měla obec postarat o větší bezpečnost občanů tím, že vybuduje chodníky i v dolní části Metylovic. Už se o tom ale mluví dlouho, jenže pořád se nic neděje. V dohledné době to však nebude, protože se už staví nová škola. Ta spolkne z obecního rozpočtu hodně peněz," prohlásil včera jednatřicetiletý Jan Šigut z Metylovic.

„Co nám v obci nejvíce chybí? Já bych uvítal nějaký pěkný penzion, ve kterém by se lidé z širokého okolí mohli ubytovat. Už se to údajně řeší. Nedávno jsem se doslechl, že by se měl vybudovat nad hospodou. V obci žiji už takových šedesát let, takže něco pamatuji. Udělalo se toho tady už poměrně dost," řekl Ivan Svoboda z Metylovic.

„Já bych rovněž v obci přivítala nové chodníky, abychom se mohli cítit bezpečněji. Jinak se mi tady žije dobře, na nic jiného si tak nestěžuji. Odstěhovat bych se odsud rozhodně nechtěla," dodala A. P. z Metylovic.

Starosta obce Lukáš Halata přiznal, že o stížnostech občanů na chybějící chodníky ví. „Přiznávám, že je to v současné době problém, který ale v dohledné době vyřešit nemůžeme. Nejdříve totiž musíme dodělat kanalizaci. Navíc momentálně stavíme novou školu. Podle mého odhadu bychom se ke stavbě chodníků mohli dostat až za takových deset let. Dříve to opravdu nebude," uzavřel Lukáš Halata.

Metylovice.