V obdobném duchu hovořil také Jan S. ze Sviadnova. „Já jsem už krev taky několikrát v životě daroval. A důvod? Nikdy nevíte, kdy ji sami budete potřebovat. Měla by to být taková morální povinnost. Na druhou stranu ale dobře chápu, že každý člověk krev darovat nemůže. Mohou v tom být například zdravotní důvody," uvažoval Jan S. ze Sviadnova. Na druhou stranu krev ještě nikdy nedarovala třiašedesátiletá Libuše Slípková z Frýdku-Místku. „Já bych ji třeba i darovala, jenže jsem dlouhodobě chronicky nemocná. K tomu musí být člověk úplně zdravý. Proto oceňuji každého, kdo se k darování odhodlá," hodnotila Libuše Slípková.

„Touto otázkou jste mě trochu zaskočil. Abych se přiznala, krev jsem dosud ještě nikdy nedarovala. Moje dcera ale chodí na odběr pravidelně. A syn už byl taktéž. Dělají to pro dobrý pocit, že někomu druhému mohou pomoci zachránit život. Z toho pohledu jsem své děti dobře vychovala. Mám z nich velkou radost," řekla šestapadesátiletá A. S. z Frýdku-Místku. „Já bych krev i daroval, jenže mám určitou fóbii z injekčních stříkaček. Proto jsem se k tomu dosud neodhodlal," sdělil J. Ž. ze Zlína.

Drahocennou tekutinu na Frýdecko-Místecku darují pravidelně i policisté. Bývá to v rámci krajské akce Moravskoslezští policisté darují krev. „Naši strážci zákona darují krev dobrovolně a bezplatně. Mezi dobrovolnými dárci nejsou jen samotní policisté, ale i občanští zaměstnanci policie. Není však žádnou výjimkou, že krev darují i ženy," uzavřel frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.