„Předčasné volby asi byly jedinou možností. Horší ale je skutečnost, že k nim vůbec muselo dojít, že se poslanci, které jsme zvolili, nedokázali dohodnout," řekl Deníku Jaroslav Tvardek z Frýdku- -Místku. „K volbám určitě půjdu, ale koho budu volit, to ještě nevím. Nejhorší je, že se tam stejně opět budou objevovat stará známá jména, takže úroveň české vrcholné politiky zůstane na stejné úrovni," dodal pětačtyřicetiletý muž.

Naopak Petra Sierotová k volbám určitě nepůjde. „O politiku se vlastně ani nezajímám, stejně si tam všichni hrají ve svůj prospěch a je jedno, z jaké jsou politické strany. Volit chodívám jenom při komunálních volbách," prozradila Petra Sierotová. Podobného názoru je i Třinečan Vladimír Szikora. „Vrcholná politika mě nechává absolutně klidným. Když se blíží volby, tak vám každý politik slíbí i nemožné. Po volbách si už hraje na svém písečku," svěřil se Vladimír Szikora s tím, že u komunálních voleb to je něco jiného.

„Tam na kandidátkách naleznete lidi, které většinou znáte a tušíte, čeho se od nich můžete dočkat. Ke komunálním volbám chodím. Byl jsem také volit prezidenta," doplnil Vladimír Szikora.

Předčasné volby celkem překvapily Petra Gomolu z Třince. „Myslel jsem si, že se politici nějak dohodnou, aby nepřišli o svá koryta. Ale mýlil jsem se. Jak dopadnou předčasné volby, to si netroufnu odhadnout, ale volit půjdu stejnou stranu, kterou jsem zatím volil vždycky," řekl Gomola, který má i ke „své" straně výhrady. „Ne vždy s názory těchto politiků souhlasím, jsou mi však prostě nejblíže," uzavřel muž.