Jsou například rádi, že zde mají lékaře, lékárnu, dobré autobusové spojení s městem, několik obchodů, novou školu a tělocvičnu.

Několik věcí by se ale podle sedmašedesátiletého Jaromíra Slaniny přece jen dalo ještě zlepšit. „Je určitě velká škoda, že se v obci zrušilo kino. To mi v současné době hodně chybí. Chodil jsem do něj pravidelně. Taky by u nás mohl být bankomat, i když peníze si vybírám na poště. Lidé z dolní části obce si zase stěžují na to, že jim od autobusové zastávky Transformátor až po zastávku Stará cesta schází chodník. Kvůli tomu je to docela nebezpečný úsek. Je hodně řidičů, kteří tam nedodržují předepsanou rychlost. Místní policie by měla mnohem častěji měřit, což se bohužel moc neděje," přemýšlel Jaromír Slanina, kterého navíc trápí technický stav rozhlasu. „Pokud nestojíte přímo pod tlampačem, neslyšíte skoro nic z toho, co právě hlásí. Proto by to chtělo určitě ten digitální rozhlas," uvažoval Jaromír Slanina.

Třiašedesátileté Lýdii Matuszyńské, která se do Palkovic přestěhovala teprve před několika roky, taky schází kino. „Chodili jsme tam s dětmi hodně rádi, je určitě škoda, že ho zavřeli. Jinak jsem spokojená s tím, kolik tady máme obchodů. Abych si nemusela vybírat peníze až ve městě, rovněž bych uvítala bankomat," sdělila Lýdie Matuszyńská.

„Mně se v naší obci žije dobře. Abych se přiznala, ani moc ven nechodím. Jsem spíše takový domácí pecivál. Nějakou drobnost bych ale přece jen našla. Bydlím na Staré cestě, kde někteří řidiči jezdí jako blázni. Podle mě se jedná zejména o šoféry z Metylovic, kteří si prostě přes nás zkracují cestu. Možná by pomohly retardéry, kvůli kterým by museli podstatně zpomalit. A co by se mohlo v Palkovicích ještě postavit? Napadá mě koupaliště, abychom nemuseli dojíždět do aquaparku," dodala dvaasedmdesátiletá Anna Nováková z Palkovic.

Místostarosta Palkovic uvedl, že se všechny připomínky už řeší. „Chybějícím chodníkem se zabýváme. Je to už vyprojektováno. Nový chodník se bude dělat od kulturáku až po ceduli Palkovice. Budeme na to žádat o dotace. A co se týče toho kina, tak je určitá naděje, že bychom na digitalizaci mohli dostat nějaké peníze. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. A poslední připomínka, která se týká špatné kvality obecního rozhlasu, se možná vyřeší ještě tento rok. Záležet bude ale hlavně na počasí. Budeme mít nový bezdrátový rozhlas. Po celé obci bude sto hlásicích míst, aby každý občan dobře slyšel," uzavřel místostarosta Aleš Kubala.