„Těší mě velký zájem lidí. Den pro seniory jsme kdysi pořádali ve frýdecko-místeckém Národním domě, kvůli větší kapacitě jsme se ale přesunuli do Sokolíku, kde jsme druhým rokem," uvedla vedoucí magistrátního odboru sociálních služeb Jarmila Kozlová. Vysoké návštěvě nezabránilo ani proměnlivé počasí, které hrozilo deštěm. Na akci dorazili třeba i klienti domova a penzionu pro seniory a klienti hospice. Senioři přicházeli také v doprovodu rodinných příslušníků.

„Akce se mi moc líbí. Jsem člen místního filmového kroužku a natáčím tady, snažím se zachytit co nejvíc z atmosféry. Senioři, kteří se zde nedostali, se budou moci podívat, jak to v Sokolíku dnes vypadalo. Jednou měsíčně totiž promítám v Domovince," řekl dlouholetý filmařský nadšenec Karel Hlosta. Podobné akce podle něj mají smysl. „Starší důchodci to prožívají, mají z toho zážitek," zhodnotil Karel Hlosta.

Návštěvníkům se představily děti z místní mateřské školy, taneční soubory či mažoretky. Odpoledne vystoupili historičtí šermíři, Tomáš Kočko s orchestrem a také pěvecký blok klubu seniorů. Velký aplaus sklidil i zpěvák Martin Chodúr. Kromě toho si mohli lidé prohlédnout prezentace činnosti frýdecko-místeckých klubů seniorů. „Všichni, které jsme oslovili, naši nabídku přijali a svým vystoupením obohatili seniory," poznamenala Jarmila Kozlová.

Volnočasových aktivit pro starší lidi podle ní existuje ve městě dostatek, Den pro seniory je jen jednou z nich. „Uspořádali jsme bohatý program, je to dárek města hlavně pro starší občany, vytáhli jsme je z domovů. Akce se uskuteční i příští rok, budeme si přát lepší počasí," dodala s úsměvem Jarmila Kozlová.

Lukáš Morys