„Soud potvrdil neplatnost mého odvolání z funkce ředitele Masarykovy ZŠ Hnojník," sdělil redakci Tomáš Krpel. „Já jsem jednoznačně spokojen, protože se potvrdilo, že mé odvolání bylo neoprávněné," doplnil. Na otázku, co rozhodnutí znamená, reagoval: „Že se budu vracet."

Odvolán byl na jaře 2011 radními v Hnojníku. Starosta Miroslav Molin trvá na tom, že se tak stalo ze „zvlášť závažných důvodů". Už dříve v souvislosti s kauzou „položil hlavu na špalek" a tvrdil, že pokud spor pro obec nedopadne dobře, vyvodí z toho politickou zodpovědnost. Včera ale na přímou otázku neodpověděl: „Ten boj ještě nepovažuji za ukončený," prohlásil.

Tomáš Krpel říká, že 19. dubna 2011 hnojničtí zastupitelé rozhodli, že o odvolání nebudou hlasovat. „Načež byla 20. dubna svolána rada obce, která rozhodla o mém odvolání bez udání důvodů. A další měsíc a půl starosta hledal a vymýšlel důvody do odvolávacího protokolu, který mi byl předán 30. května 2011," shrnul. Tvrdí, že jednání některých členů rady mu připomnělo „totalitní chování před rokem ´89". „Naštěstí už jsme právní stát. Krajský soud nebere v potaz chování, kdy o odvolání, či neodvolání rozhodují pocity, domněnky a ,jedna paní povídala´, ale rozhoduje právo. Soud se vyslovil tak, že není možné odvolat na základě nedůvěry starosty či rady, ale na základě právních skutků a faktů," míní.

Molin: Jde o politiku

Starosta Miroslav Molin včera uvedl, že rozhodnutí je „v podstatě" definitivní, i když ještě není vyhotoveno písemně. „Já to akceptuji, ale neznamená to, že se s tím ztotožňujeme. Je smutné, že tam bylo 21 závažných porušení kázně, ale krajský soud nechtěl soudit spíše hledal procesní chybu. Ještě nám nic nepřišlo na stůl, dovolání k Nejvyššímu soudu je jedna z variant. Ten boj ještě nepovažuji za ukončený," řekl starosta s tím, že na pondělí je svolána pracovní schůzka zastupitelů. „Měli bychom se k tomu postavit čelem. A určitě k tomu mají co říct i zaměstnanci školy, odboráři a školská rada," řekl starosta. Včera prohlásil, že vše, co se děje kolem hnojnické rady, je „na politickou objednávku".

„Všechno je to politický boj to si tam napište. Já to oficiálně řeknu i v soudní síni," pravil Miroslav Molin. Zcela jinak to vidí exstarosta a současný hnojnický radní Jaromír Kafonek, který u soudu svědčil ve prospěch Tomáše Krpela. „Rozhodnutím soudu se potvrdilo to, co jsem říkal už od začátku sporu že jde o komplot a snahu ovládnutí školy ze strany starosty a místostarosty. Oni vědí, co si o tom myslím," řekl Deníku. „Tyto mocenské choutky poškozují dobrou pověst Masarykovy ZŠ. Jsem zvědavý, zda starosta vyvodí důsledky svého konání a odstoupí, jak v případě prohraného sporu sliboval," uvedl Jaromír Kafonek. Podobný názor má i zastupitel Tomáš Peterek. „Vybavuji si, že starosta říkal, že pokud to prohrají, tak odchází. Myslím, že toto by měl udělat," řekl . Podle zjištění Deníku se v obci šíří spekulace, že pokud Tomáš Krpel do funkce nastoupí, přijde pokus o jeho odvolání přes školskou radu. „Na škole bude zřejmě probíhat petice," tvrdí dobře informovaný zdroj.

Navíc se bude řešit, jak obec zaplatí ušlý zisk a soudní výlohy údajně jde o částku kolem jednoho milionu korun.