Z toho důvodu jezdí kamiony na Slovensko i přes hraniční přechod Bílá–Bumbálka, takže se Ostravici nevyhnou. Místní občané jsou z této situace otráveni. „Hodně mě to naštvalo, protože se to stalo zrovna v době letních prázdnin. Mám malé děti, které často jezdí na kole, takže kvůli projíždějícím kamionům budu mít o ně velký strach. Když chci přejít cestu, musím někdy i několik minut čekat, až se řidiči s kamiony kolem přeženou. Jezdí jako šílenci,“ postěžovala si žena, kterou jsme zastihli na cestě z místního obchodu.

Představitelé obce Ostravice jsou z této situace rovněž zoufalí. „Nejhorší na tom všem je, že nás nikdo na to dopředu neupozornil. I když chápeme, že poškození mostu nejde předvídat, přesto nás do dnešního dne nikdo neinformoval o tom, jak dlouho bude uzávěra trvat. V naší obci je kvůli tomu doslova katastrofální dopravní stav. Kamiony jezdí celý den v obou směrech. Každou chvílí to hrozí nehodou,“ postěžoval si místostarosta Ostravice Jaromír Dobrozemský (KDU-ČSL).

Mezi kamiony se proplétají i chodci

Podle něj se něco takového stalo vůbec v nejméně vhodnou dobu. „Kromě toho, že jsou zrovna prázdniny, kdy se kolem cest pohybují děti, právě do chodníků instalujeme kanalizaci. Pracovníci jsou proto kolikrát nuceni chodce směrovat do cesty s kamiony, protože by jinak museli práce úplně zastavit. Je to krajně nepříjemné. Nejhorší na tom je to, že to budeme muset nějak vydržet,“ posteskl si Dobrozemský.

Jak dále dodal, přehuštěná doprava se odrazí i v jiných oblastech. „Pocítit to mohou například rekreační střediska a různí obchodníci. Těm mohou klesnout tržby. Kdo by se k nám nyní jezdil rekreovat, když tu rozhodně klid nemáme,“ zamyslel se Dobrozemský.