První prodejci a zákazníci se do areálu začali sjíždět už před šestou hodinou ranní. K dostání byla široká nabídka náhradních dílů. „Převážnou část už ani ve specializovaných obchodech neseženete. Z tohoto důvodu je o akci takový zájem,“ prohlásil jeden z prodejců.

Sobotní burzu si nenechal například ujít ani pětašedesátiletý František Neděla z Bohumína. „Jezdím sem téměř pravidelně, ceny si tu určuje každý sám. Zrovna se tu snažím prodat motocykl Jaweta standart 551 z roku 1960. V té době stála asi kolem devíti stovek. Pokud ale budu mít štěstí, prodám ji i za šest tisíc korun,“ zamyslel se prodejce František Neděla, jenž vysvětloval, proč se vlastně tohoto již historického stroje zbavuje. „Rozhodně to není proto, že by měl nějakou závadu, protože je v bezvadném technickém stavu. Důvod spočívá v tom, že se nyní budu specializovat na karavany. Proto bych chtěl prodat ještě motorky Stadion S 11 a Jawa 550,“ dodal František Neděla.

Našli se ovšem i takoví obchodníci, kteří na akci prodávali věci, jež s auty a motorkami neměly vůbec nic společného. „Prodávám tu obrazy, akustickou kytaru a hračky. I když se jedná o starší kousky, někdo se vždycky najde, kdo si je rád koupí,“ pousmál se mladý muž, který nechtěl být jmenován.

Historické bankovky z různých zemí na burze zase prodával Matěj Svoboda, který ještě chodí do školy. „Už jsem od rána prodal nejméně deset bankovek. Daří se mi,“ pochvaloval si Matěj Svoboda. Burza skončila po třinácté hodině.