Na tradiční akci byly k vidění ovšem i jiné věci, které na zahrádce rozhodně nikomu nevyrostly. O zajímavé ukázky se například postarali řezbáři, kteří přímo před očima návštěvníků vyráběli dřevěné sochy. „Kdokoli si ji může i koupit. Právě dělám krokodýla podle dětské gumové hračky, kterou mám na zemi. Abych věrohodně vyřezal zuby, musel jsem mu do tlamy vrazit kámen,“ pousmál se řezbář.

Na prodej šly dobře nejen květiny a různé výrobky, ale i kaktusy. „Nejvíce šly na dračky ty, které byly rozkvetlé. Pokud se o ně budou doma dobře starat, mohou jim vyrůst až do velkých rozměrů. Zalévají se opravdu hodně málo,“ prozradila prodavačka Marie Goldmannová z Nové Vsi.

S vysokou účastí byl nesmírně spokojen předseda frýdlantských zahrádkářů Jiří Saniter. „Odhadujeme, že na výstavu dorazilo téměř dva tisíce lidí. Musíme ovšem započítat i školy, které dorazí v pondělí. Účast ovlivnilo i hezké počasí. Vyšlo nám to po všech stránkách,“ pochvaloval si předseda Jiří Saniter, který další akci plánuje na konec listopadu. „Výstava, která proběhne opět ve zdejším areálu od 28. do 30. listopadu, ponese název Frýdlantské vánoce,“ pozval s dostatečným předstihem Saniter.