Skládá se z textové a obrazové části, ve které se dozvědí, jak jednotlivé smysly fungují a ovládají náš život. Umožní jim na vše sáhnout, všechno si vyzkoušet a dovědět se více o našich smyslech. A poznat, jaké to je, když nám některý z nich správně nefunguje…

Návštěvníci si například vyzkoušejí „slepeckou dráhu“, znakovou řeč, zahrají si různé hry pro nevidomé, slepecké pexeso, stolní hry pro nevidomé, seznámí se s výukou Braillova písma, psaní na psacím strojem pro nevidomé a podobně.

Putovní výstava by měla zavítat do čtyř měst a obcí v Moravskoslezském kraji– Ostravy, Šenova, Frýdku-Místku a Sedlišť–a přispět k navázání spolupráce s organizací pečující o nevidomé.

Klub Ámos, který je součástí ostravského Centra pro rodinu a sociální péči a zaměřuje se na organizování a realizaci volnočasových aktivit pro rodiny s dětmi, mládež i zdravotně postižené, již má s podobnými interaktivními projekty řadu zkušeností. Jejich prostřednictvím jsou děti i dospělí „vtáhnuti“ do tématu výstavy, plně zde funguje Komenského Škola hrou.

„Právě pro tento princip jsou výstavy oblíbené, děti ani dospělí se na nich nenudí, všechno si mohou vyzkoušet a navzájem spolupracují. Patří mezi ně například Dny hlavolamů, Rekordy a kuriozity ze světa zvířat, Dny řemesel a další. Každoročně je zhlédnou desetitisíce návštěvníků. Interaktivní výstava Oči nevidomých – uši neslyšících nebude výjimkou. Určitě zaujme spoustu návštěvníků a bude to další krok k překonání bariér mezi zdravými a handicapovanými,“ je přesvědčen předseda sdružení Jan Zajíček.

Celkové náklady na projekt: 182 400 Kč
Výše požadovaného příspěvku: 135 000 Kč
Formát pro DMS hlasování: DMS PLR7
Co je důležité vědět:

Projekty, které postoupily do veřejného hlasování, postupně každé úterý představujeme v tištěném Moravskoslezském deníku a týdeníku Frýdecko-Místecko. Seznámit se s nimi můžete postupně také na internetových stránkách Moravskoslezského deníku nebo www.prazdrojlidem.cz. Koncem listopadu pak všechny projekty znovu připomeneme v samostatné příloze novin, jejíž součástí bude i hlasovací kupon.

Již od 1. října můžete hlasovat prostřednictvím internetu nebo dárcovských SMS, které letos mají hodnotu dvou bodů. Cena jedné DMS je 30 Kč, ve prospěch organizace bude převedeno 27 korun. Počet zaslaných DMS není omezen, do hlasování se však počítá pouze první.
DMS je možné posílat na číslo 87 777 ve tvaru DMS(mezera)PLR(číslo projektu 1 až 26).
Příklad: Chcete-li poslat svůj hlas projektu č. 10, zašlete DMS ve tvaru DMS PLR10.
Informace o internetovém hlasování najdete na www.prazdrojlidem.cz
Hlasování bude ukončeno 30. listopadu. Každý dvoustý hlasující bude odměněn drobným dárkem.
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!