Snahou pedagogického sboru je zkvalitnit výuku tělesné výchovy ve škole, doplnit kvalitní zázemí pro míčové hry – zejména volejbal, ale i pro atletické disciplíny.„Naším cílem je, aby areál sloužil jako sportoviště pro širokou veřejnost a zejména pro celkový rozvoj dětí a mládeže,“ říká zástupce ředitelky Ivo Šafář.

Areál pravidelně využívá k tréninkům jak místní tělovýchovná jednota– volejbalový klub dorostu i dospělých, tak i mladí fotbalisté, zájmové kroužky, ale například i zdejší senioři. Pravidelně se na hřišti scházejí také maminky s dětmi, které využívají průlezky a hrací plochy k odpočinku a sportování.
Pokud projekt získá potřebnou podporu a dostatek hlasů, z grantu bude upraveno volejbalové hřiště, které dostane nový antukový povrch, rozšířena atletická dráha, upraveno doskočiště a plocha na hod koulí, natřeny budou i branky na hřišti na kopanou, nový vzhled získá překážková dráha a průlezky pro děti.

„Chceme rovněž organizovat více sportovních soutěží mezi školami z okolních obcí a nabídnout sportovní areál i k těmto účelům. Většina turnajů se doposud odehrávala pouze v tělocvičně,“ říká zástupce ředitelky.

Hřiště budou dopoledne využívat žáci školy, odpoledne pak bude volně přístupné pro širokou veřejnost. O víkendech zde mohou pořádat sportovní utkání i další místní organizace, například Sbor dobrovolných hasičů a ostatní zájemci.

Celkové náklady na projekt: 186 000 Kč
Požadovaná částka: 104 000 Kč
Formát pro DMS hlasování: DMS PLR16
Co je důležité vědět:

Projekty, které postoupily do veřejného hlasování, postupně každé úterý představujeme v tištěném Moravskoslezském deníku a týdeníku Frýdecko-Místecko. Seznámit se s nimi můžete postupně také na internetových stránkách Moravskoslezského deníku nebo www.prazdrojlidem.cz. Koncem listopadu pak všechny projekty znovu připomeneme v samostatné příloze novin, jejíž součástí bude i hlasovací kupon.

Již od 1. října můžete hlasovat prostřednictvím internetu nebo dárcovských SMS, které letos mají hodnotu dvou bodů. Cena jedné DMS je 30 Kč, ve prospěch organizace bude převedeno 27 korun. Počet zaslaných DMS není omezen, do hlasování se však počítá pouze první.
DMS je možné posílat na číslo 87 777 ve tvaru DMS(mezera)PLR(číslo projektu 1 až 26).
Příklad: Chcete-li poslat svůj hlas projektu č. 10, zašlete DMS ve tvaru DMS PLR10.
Informace o internetovém hlasování najdete na www.prazdrojlidem.cz
Hlasování bude ukončeno 30. listopadu. Každý dvoustý hlasující bude odměněn drobným dárkem.
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!