Beskydská liga v požárním sportu letos měla celkem třináct soutěží, účastnilo se patnáct týmů mužů a osm žen. „Celá tato liga probíhá od května až do září,“ prozradila Lucie Lišková ze Sboru dobrovolných hasičů Nová Ves, který slavnostní vyhodnocení pořádal. Hasiči tak během letních měsíců absolvovali několik různorodých soutěží, protože každý z pořádajících sborů určoval pravidla svého klání. „Proto jsme absolvovali i noční soutěž, jak tomu bylo například ve Fryčovicích,“ doplnila Lišková.

V sobotu pak hasiči z Nové Vsi sezvali všechny účastníky do hotelu Freud. „V pořádní zakončení se střídáme. Je to vlastně podle pořadí prvního ročníku této soutěže v kategorii mužů, kdy se postupuje od prvního místa směrem dolů a letos vyšla řada na nás,“ vysvětlila Lišková s tím, že sbor měl na starost i sumář výsledků. „Dělali se i různé statistiky, při vyhlášení byla také jednotlivá družstva prezentována v klipech. Který tým prezentaci nedodal, tomu jsme ji připravili my,“ vysvětlila Lišková.

Při tomto večeru se hned po slavnostním zahájení začaly vyhlašovat výsledky. V ženské kategorii slavilo první místo družstvo z Nové Vsi, před druhou Baškou a třetími Fryčovicemi. V mužích byla nejlepší Skalice, druhé skončilo Pstruží a třetí Bystré. „Na závěr jsme vyhlásili anketu, na které se podílely všechny sbory. Pomoci dotazníků nám ostatní poslali své návrhy, který ze sborů byl na jednotlivých postech při požárním útoků nejlepší. Nevyhlašovali se jednotlivci, protože během sezony se sestava družstva měnila,“ uzavřela Lišková. Po oficiální části následovala volná taneční zábava do pozdních hodin.