Součástí budou i další doprovodné akce, besedy, velkoplošné videoprodukce, výstavy, komponovaný pořad a vydání vzpomínkového almanachu.
Vyvrcholení festivalu Eduard Haken měl rád náš kraj by se mělo uskutečnit ve dnech 8. a 9. května za účasti sborů z České republiky, ale také ze zahraničí, Slovenska, Polska a nejstaršího sboru z Horní Lužice– Meja z Radwora u Budyšína, který již účast potvrdil.

Záštitu nad jeho pořádáním, účast a spolupráci přislíbila i dcera manželů Hakenových, PhDr. Marie Hakenová-Ulrichová a její manžel, akademický malíř Jindřich Ulrich.

Festival by měl být také připomenutím a poděkováním všem, kteří se na nevšedním vztahu Eduarda Hakena k našemu kraji podíleli a jimž patří poděkování za to, že Eduard Haken se svou manželkou, herečkou Marií Hakenovou-Glázrovou a dalšími předními sólisty Zlaté kapličky rádi přijížděli k desítkám uměleckých vystoupení nejenom do Bašky, Frýdku-Místku, Hukvald, Nošovic a mnoha dalších míst našeho kraje. Bylo to období, které se výrazně vepsalo na stránky kulturního dění zdejšího regionu a Lašského smíšeného pěveckého sboru.

Poctou pro celou obec Baška byl v roce 1994 souhlas Eduarda Hakena s převzetím čestného občanství.

Lašský smíšený pěvecký sbor z Bašky spolu s dalšími pořadateli festivalu chtějí nyní s vaší podporou získat finanční prostředky, které jim pomohou realizovat projekt, jenž bude poděkováním a připomenutím vynikajícího umělce, vlastence a nesmírně skromného člověka – Eduarda Hakena.


„Zamiloval jsem si Janáčkův kraj, od Hukvald pod Beskydy, kde krutá pěst pána vyburcovala Ondráše na zboj. Bylo nemálo ran pro ten chudý, podhorský, které na ně doléhaly. Ale čím těžší byl život zde, tím více si lidé vážili hodnot svobody. Nacházeli sílu a vzdor ve zpěvu, jímž vyjadřovali své tužby.“
Eduard Haken

Celkové náklady na projekt: 550 000 Kč
Požadovaná částka: 300 000 Kč
Formát pro DMS hlasování: DMS PLR23
Co je důležité vědět:

Projekty, které postoupily do veřejného hlasování, postupně každé úterý představujeme v tištěném Moravskoslezském deníku a týdeníku Frýdecko-Místecko. Seznámit se s nimi můžete postupně také na internetových stránkách Moravskoslezského deníku nebo www.prazdrojlidem.cz. Koncem listopadu pak všechny projekty znovu připomeneme v samostatné příloze novin, jejíž součástí bude i hlasovací kupon.

Již od 1. října můžete hlasovat prostřednictvím internetu nebo dárcovských SMS, které letos mají hodnotu dvou bodů. Cena jedné DMS je 30 Kč, ve prospěch organizace bude převedeno 27 korun. Počet zaslaných DMS není omezen, do hlasování se však počítá pouze první.
DMS je možné posílat na číslo 87 777 ve tvaru DMS(mezera)PLR(číslo projektu 1 až 26).
Příklad: Chcete-li poslat svůj hlas projektu č. 10, zašlete DMS ve tvaru DMS PLR10.
Informace o internetovém hlasování najdete na www.prazdrojlidem.cz
Hlasování bude ukončeno 30. listopadu. Každý dvoustý hlasující bude odměněn drobným dárkem.
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!