Vedoucí dobrovolníci se věnují mládeži ve čtyřech věkových kategoriích – od předškoláků až po osmnáctileté dorostence už téměř čtyřicet let.„Celkem je u nás organizováno 34 budoucích mladých hasičů,“ říká starosta SDH Stanislav Matušík.

Hlavní náplní činnosti je celoroční hra Plamen, kterou každoročně pořádá pro mladé hasiče Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, jejíž součástí je branný závod, požární útok, štafeta 4 x 60 metrů, štafeta dvojic a další disciplíny.

„Naše děti každoročně dosahují dobrých výsledků, to však vyžaduje nejen intenzivní trénink, ale i dobré technické vybavení a to nám zatím chybí. Řadu překážek jsme si udělali svépomocí, jsou už ale značně opotřebované a jejich další používání začíná být nebezpečné. Rádi bychom nyní pro družstva mládeže pořídili časomíru a kvalitní certifikované překážky, které budou sloužit nejen k tréninkům a nácviku disciplín, ale i k pořádání závodů,“ představuje projekt, jímž se ucházejí o grant v programu Prazdroj lidem, vedoucí mladých hasičů Lucie Vojkovská.

Nové vybavení by určitě přispělo ke zlepšení sportovních výsledků družstev a vzrostl by i zájem dětí o práci v kolektivu mladých hasičů. Vytvoření kvalitního zázemí pro výcvik je předpokladem možnosti využití hasičského cvičiště i pro sbory dobrovolných hasičů z okolních obcí, kteří s mládeží aktivně pracují.

Celkové náklady na projekt: 118 200 Kč
Požadovaná částka: 93 200 Kč
Formát pro DMS hlasování: DMS PLR19
Co je důležité vědět:

Projekty, které postoupily do veřejného hlasování, postupně každé úterý představujeme v tištěném Moravskoslezském deníku a týdeníku Frýdecko-Místecko. Seznámit se s nimi můžete postupně také na internetových stránkách Moravskoslezského deníku nebo www.prazdrojlidem.cz. Koncem listopadu pak všechny projekty znovu připomeneme v samostatné příloze novin, jejíž součástí bude i hlasovací kupon.

Již od 1. října můžete hlasovat prostřednictvím internetu nebo dárcovských SMS, které letos mají hodnotu dvou bodů. Cena jedné DMS je 30 Kč, ve prospěch organizace bude převedeno 27 korun. Počet zaslaných DMS není omezen, do hlasování se však počítá pouze první.
DMS je možné posílat na číslo 87 777 ve tvaru DMS(mezera)PLR(číslo projektu 1 až 26).
Příklad: Chcete-li poslat svůj hlas projektu č. 10, zašlete DMS ve tvaru DMS PLR10.
Informace o internetovém hlasování najdete na www.prazdrojlidem.cz
Hlasování bude ukončeno 30. listopadu. Každý dvoustý hlasující bude odměněn drobným dárkem.
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!