V posledních letech však přibyly i další oddíly. Jedním z nich je mládežnický turistický oddíl Medvídci, který je součástí Sportovního klubu Nošovice-Lhoty již třetím rokem. V současné době jej navštěvují zhruba tři desítky dětí ve věku od sedmi do patnácti let, kteří se pod vedením čtyř vedoucích učí soužití s přírodou. Mladí turisté tráví svůj volný čas v přírodě jak v zimě, tak v létě, ať již pěšky, na kole či na lyžích.

Kromě výletů a letních táborů se každou středu scházejí v klubovně nošovického sportovního areálu nebo v tělocvičně zdejší základní školy, kde se učí různým šifrám, Morzeově abecedě, práci s buzolou, turistickým a dopravním značkám, zdravovědě i jiným činnostem potřebným k orientaci v přírodě. „Máme radost, že zájem dětí o členství v našem turistickém oddílu roste. Jsou zde mezi svými kamarády a naučí se využívat volný čas i jinak než hrami na počítači a sledováním televize,“ tvrdí vedoucí oddílu Renata Komenská.

„Rádi bychom dovybavili náš turistický oddíl nářadím a pomůckami potřebnými především při pobytu v přírodě, ale i v klubovně,“ představuje projekt, jímž se Medvídci ucházejí o grant v programu Prazdroj lidem. Pokud se jim to povede, zakoupí z něj především vybavení pro vícedenní pobyty v přírodě– stany, spacáky, karimatky, buzoly, ale také například dataprojektor s promítacím plátnem, který budou moci využívati děti z jiných organizací a další občanská sdružení v obci.

Celkové náklady na projekt: 140 000 Kč
Požadovaná částka: 110 000 Kč
Formát pro DMS hlasování: DMS PLR15
Co je důležité vědět:

Projekty, které postoupily do veřejného hlasování, postupně každé úterý představujeme v tištěném Moravskoslezském deníku a týdeníku Frýdecko-Místecko. Seznámit se s nimi můžete postupně také na internetových stránkách Moravskoslezského deníku nebo www.prazdrojlidem.cz. Koncem listopadu pak všechny projekty znovu připomeneme v samostatné příloze novin, jejíž součástí bude i hlasovací kupon.

Již od 1. října můžete hlasovat prostřednictvím internetu nebo dárcovských SMS, které letos mají hodnotu dvou bodů. Cena jedné DMS je 30 Kč, ve prospěch organizace bude převedeno 27 korun. Počet zaslaných DMS není omezen, do hlasování se však počítá pouze první.
DMS je možné posílat na číslo 87 777 ve tvaru DMS(mezera)PLR(číslo projektu 1 až 26).
Příklad: Chcete-li poslat svůj hlas projektu č. 10, zašlete DMS ve tvaru DMS PLR10.
Informace o internetovém hlasování najdete na www.prazdrojlidem.cz
Hlasování bude ukončeno 30. listopadu. Každý dvoustý hlasující bude odměněn drobným dárkem.
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!