Dobře si vedli i v ostatních závodech včetně soutěže O pohár primátorky Frýdku-Místku, jejímiž byli organizátory a jíž přihlížel i ministr vnitra Martin Pecina. „Byla to jedna z našich nejúspěšnějších sezon. Podařilo se nám získat celkem šestnáct pohárů,“ pochvaluje si starosta skalických hasičů Felix Špok, který stojí v čele zdejšího sboru jednadvacet roků a současně je i starostou frýdeckého okrsku.

Velký podíl mají dobrovolní hasiči i na kulturním životě v městské části Skalice: samozřejmostí již je tradiční hasičský ples, kácení máje, smažení vaječiny, ale i řada dalších akcí, na nichž se podílejí celé rodiny.

Sbor dobrovolných hasičů, který dnes má 62 členů, má ve Skalici dlouhou tradici: právě letos si připomíná již 95 let od svého založení. V roce 1920 tu byla postavena hasičská zbrojnice, která byla v 70. letech přestavěna v rámci akce Z. „Téměř vše jsme dělali vlastníma rukama,“ vzpomíná Felix Špok, který začínal u hasičů ve svých sedmi letech. Dnes jde v jeho šlépějíchtaké syn a nyní už i vnuk. „Vždy jsme měli tři družstva mladých, dnes už jen jedno. Jsou slabé ročníky,“ posteskl si.

Rekonstrukce hasičské zbrojnice je projekt, jímž nyní Skaličtí usilují o grant v programu Prazdroj lidem. „Zbrojnice už je hlavně uvnitř ve špatném stavu, zdi jsou provlhlé, jde o zdraví. Přitom ji stále používá výjezdová skupina, probíhá zde školení i celá řada akcí. Naším cílem je upravit nejen zbrojnici, ale i její okolí tak, aby je mohla využívat jak mládež, tak i další spolky, občanská sdružení a v neposlední řadě i skaličtí občané. Chtěli bychom nejen zkulturnit zdejší prostory, ale zachovat i hodnotu budovy a navázat tak na tradici našich předků,“ dodává Felix Špok.

Celkové náklady na projekt: 224 140 Kč
Požadovaná částka: 179 312 Kč
Formát pro DMS hlasování: DMS PLR17
Co je důležité vědět:

Projekty, které postoupily do veřejného hlasování, postupně každé úterý představujeme v tištěném Moravskoslezském deníku a týdeníku Frýdecko-Místecko. Seznámit se s nimi můžete postupně také na internetových stránkách Moravskoslezského deníku nebo www.prazdrojlidem.cz. Koncem listopadu pak všechny projekty znovu připomeneme v samostatné příloze novin, jejíž součástí bude i hlasovací kupon.

Již od 1. října můžete hlasovat prostřednictvím internetu nebo dárcovských SMS, které letos mají hodnotu dvou bodů. Cena jedné DMS je 30 Kč, ve prospěch organizace bude převedeno 27 korun. Počet zaslaných DMS není omezen, do hlasování se však počítá pouze první.
DMS je možné posílat na číslo 87 777 ve tvaru DMS(mezera)PLR(číslo projektu 1 až 26).
Příklad: Chcete-li poslat svůj hlas projektu č. 10, zašlete DMS ve tvaru DMS PLR10.
Informace o internetovém hlasování najdete na www.prazdrojlidem.cz
Hlasování bude ukončeno 30. listopadu. Každý dvoustý hlasující bude odměněn drobným dárkem.
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!