Nové hřiště by mělo vzniknout hned vedle Domu dětí a mládeže v klidné lokalitě na rozhraní městských částí Staré Město a Lyžbice, kde je soustředěna převážná část obyvatel.

„Počítáme, že jej budou využívat nejen naše děti a členové zájmových kroužků, žáci z nedaleké základní a mateřské školy Petra Bezruče či Dětského rehabilitačního stacionáře Paprsek, který je rovněž v blízkosti našeho areálu, ale i rodiny s dětmi a dospělí – zkrátka od těch nejmenších až po seniory,“ říká ředitel Domu dětí a mládeže Zdeněk Walach. Hřiště bude volně přístupné a celodenně dostupné včetně víkendů. O prázdninách tu budou moci děti i tábořit a využívat volný čas.

Jednotlivé herní prvky, jimiž budevíceúčelové hřiště vybaveno, budou využitelné širokým věkovým spektrem obyvatel města od nejmenších až po seniory. Některé systémy budou rovněž vhodné i pro handicapované spoluobčany. „Takové hřiště v přírodě s prvky pro sportování dospělých a tělesně postižených zatím v Třinci chybí,“ tvrdí ředitel DDM Zdeněk Walach. V dalším roce pak bude hřiště ještě doplněno o další hrací prvky a posezení pro veřejnost.

Právě tímto projektem s názvem Kdo si hraje, nezlobí nyní třinecký Dům dětí a mládeže usiluje o grant v programu Prazdroj lidem. „Již loni jsme díky velké podpoře a hlasům veřejnosti získali finanční příspěvek na rekonstrukci turistického střediska v Nýdku, které má nyní nový kabát. Moc za to všem děkujeme a věříme, že i letos nám pošlou svůj hlas. Podpořte náš projekt, bude sloužit i vašim dětem,“ vyzývá celý kolektiv pracovníků Domu dětí a mládeže v Třinci.

Celkové náklady na projekt: 860 000 Kč
Požadovaná částka: 500 000 Kč
Formát pro DMS hlasování: DMS PLR25
Co je důležité vědět:

Projekty, které postoupily do veřejného hlasování, postupně každé úterý představujeme v tištěném Moravskoslezském deníku a týdeníku Frýdecko-Místecko. Seznámit se s nimi můžete postupně také na internetových stránkách Moravskoslezského deníku nebo www.prazdrojlidem.cz. Koncem listopadu pak všechny projekty znovu připomeneme v samostatné příloze novin, jejíž součástí bude i hlasovací kupon.

Již od 1. října můžete hlasovat prostřednictvím internetu nebo dárcovských SMS, které letos mají hodnotu dvou bodů. Cena jedné DMS je 30 Kč, ve prospěch organizace bude převedeno 27 korun. Počet zaslaných DMS není omezen, do hlasování se však počítá pouze první.
DMS je možné posílat na číslo 87 777 ve tvaru DMS(mezera)PLR(číslo projektu 1 až 26).
Příklad: Chcete-li poslat svůj hlas projektu č. 10, zašlete DMS ve tvaru DMS PLR10.
Informace o internetovém hlasování najdete na www.prazdrojlidem.cz
Hlasování bude ukončeno 30. listopadu. Každý dvoustý hlasující bude odměněn drobným dárkem.
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!