Chybět nemohly tradiční perníčky, medovina, koláče, rukodělné výrobky a spousta drobností vhodných pod stromeček. Doplňovalo je ale i oblečení, hračky a nejrůznější cetky vietnamských prodejců.

„V minulých letech bývalo na brušperském jarmarku méně stánků a více lidí. Letos je to právě naopak. Je tu skoro přestánkováno, ale lidé žádní. Možná se už i tady začala projevovat krize,“ posteskla si prodejkyně punčochového zboží Monika M. ze Štramberku. „Jarmark je letos o něco málo dříve, než bývá jiné roky. Spousta lidí ani nevěděla, že se koná. Je to škoda, že jich přišlo tak málo, i když letos vyšlo překrásné počasí,“ pokrčila rameny Milena Kostelňáková z Ostravy, která na jarmarku nabízela ručně vyráběná mýdla. „Je to slabota, přišlo mnohem méně lidí, než vloni nebo předloni,“ přitakala i prodejkyně medoviny Kateřina Kludská z Ostravy.

Lidé, kteří na jarmark přišli, ale byli spokojení. „Je to tu fajn, stavíme dům a na jarmark jsme si přišli vyloženě odpočinout. Koupili jsme i nějaké dárečky pro děti,“ usmívala se Marcela Filípková z Brušperku. „Moc se mi tu líbily hračky, hlavně zvířátka. Ježíškovi napíšu, aby mi přinesl růžový foťák, ale takový tu neměli. Tatínek mi ještě koupí lízátko,“ svěřila se pětiletá Thea Sabovčíková z Brušperku. „Ani jsem nevěděla, že je svatokateřinský jarmark už teď. Šla jsem přes náměstí jen náhodou, měli jsme tu pěveckou zkoušku. Hned jsem si ale udělala radost a koupila si čepici. Jinak na brušperský jarmark skoro pokaždé. Je to taková hezká tradice a zpestření začátku adventu,“ usmívala se Ludmila Šajerová z Brušperku.