K hlavním tahákům určitě patřila účast Mahuleny Bočanové, která plesem provázela a také se s Jaroslavem Kunešem představila na tanečním parketu. „Budeme lidi učit tančit salsu, asi tak dvacet minut, záleží, jak vydrží a následně jim tento tanec sami předvedeme,“ řekla Mahulena Bočanová, která ples uvedla před vyprodaným sálem společně se starostou Bašky Břetislavem Jaskem. „Protože se jedná o jubilejní ples, chtěli jsme jej udělat trošku honosnějším způsobem a díky sponzorům se nám to podařilo. Celý ples organizuje obec společně s kulturní komisí a na programu se podílel David Blahut,“ řekl starosta Břetislav Jasek s tím, že příprava na takový ples trvá dlouhou dobu. „Chystá se vlastně celý rok. Je nutné zabukovat hudbu a prostory na daný termín a vše vrcholí v měsících před samotným plesem,“ dodal starosta, který se nejvíce těšil, že přítomní lidé budou s průběhem plesu spokojení.

Mimo Mahuleny Bočanové s Jaroslavem Kunešem přítomní zažili i houslové vystoupení Femme2fatale, nebo spatřili barmankou show. Navíc si od barmanů, kteří do Bašky dorazili z Prahy a Mladé Boleslavi, mohli nápoj nechat namíchat. „Hlavně jsem zde přijeli ukázat tandem show, ale za mobilním barem mícháme i základní řadu koktejlů,“ prozradil jeden z barmanů Jan Střeleček s tím, že podle zkušeností již předem tušili, že se nejvíce bude pít mochito. „To se na plesech pije nejčastěji v celé republice, mimo Prahu. Tam už jsou lidé mochita přepití a zkoušejí nové druhy koktejlů. Však v Bašce máme s mochitem úspěch,“ dodal barman, podle kterého mezi jejich klienty jsou muži i ženy. „Všichni si mohou vybrat podle chuti, ženy třeba mají raději sladší koktejl,“ upřesnil Střeleček.

Mezi 250 návštěvníky plesu byla i trojice mladých z Frýdku-Místku. „Já se na plese v Bašce hlavně těším na tombolu a rád bych vyhrál televizi, ale o tom pochybuji. Jinak se mi tady moc líbí. S plesy moc zkušeností nemám, začal jsem na ně chodit v minulé sezoně, kdy jsem zvládl dva, letos je to můj první a které budou další, to se uvidí,“ řekla Milan Salvet. „Já jsem tady již třetím rokem a moc mi tady líbí zdejší atmosféra. Celkově se mi zdá, že plesy na vesnici jsou lepší, než ty ve městě. Také jsem byla zvědavá na Mahulenu Bočanavou, kterou jsem před tím živě nikdy neviděla,“ prozradila Petra Matláková. Tomáš Velčovský byl na plese v Bašce podruhé. „Líbí se mi tady a táhne mě to sem. Letos ještě uvažuji o lískoveckém plese, který pořádá střední škola, pokud se tedy uskuteční a o průmyslováckém plesu ve Frýdku. A pak ještě uvidíme, na čem se domluvíme,“ uzavřel Velčovský.

K tanci i poslechu v Bašce hrála ostravská skupina Flash.