„Je to tady jako v pohádce, když jsme ráno vyjížděli z Frýdku-Místku, kde bylo pod mrakem, ani nás nenapadlo, že tady bude taková zimní romantika. Připadám si zde jako někde v Alpách,“ svěřila se Aneta Březinová. Také Petr Mikeska, který areál Opálená Pstruží provozuje společně se svou rodinou, si sobotní podmínky pochvaloval. „Tohle je pro lyžování ideální. Teplota je sice dosti pod bodem mrazu, ale nefouká vítr, proto je na sluncem zalitém svahu opravdu příjemně,“ prozradil. Areál Opálená Pstruží nepatří zrovna k těm nejvyhledávanějším v Beskydech, protože lidé většinou míří do těch známějších. „U nás na Opálené máme ideální svah například pro rodinné lyžování, navíc zde máme i snowpark, který mohou využívat snowboardisté, jež mají rádi trošku adrenalinu,“ řekl Mikeska s tím, že snowpark je zde vlastně novinkou. „V minulém roce jsme na svahu sice měli nějaké drobnosti, ale kvůli snowboradistům jsme vybudovali nové prvky, na kterých někteří předvádějí opravdu krásné věci,“ upřesnil Mikeska.

Hned několik snowboradistů v sobotu překážky využilo. „Je to lepší, než když jedete jenom ze svahu dolů. Člověk se tak může více vydovádět a je to zábavnější. Samotná sjezdovka tady sice není úplně prudká, ale jinak je perfektně udržovaná,“ pochvaloval si Marcel Drozdiak z Frýdku-Místku. „Hlavně je výhoda, že Pstruží je celkem blízko Frýdku-Místku, vlastně autem zde jste za dvacet minut,“ dodal Drozdiak.

Lyžaři jezdí do Pstružího i ze vzdálenějších míst. „Někdy mě překvapuje, že mi volají lidé z Ostravy a ptají se na podmínky, které u nás máme a následně pak tady dorazí,“ řekl Mikeska. V současné době je na sjezdovce ve Pstružím přes třicet centimetrů sněhu a zájemci mohou využít i možnost večerního lyžování.