„První sezona, když jsme zde začínali, byla velice slušná, protože byl dostatek sněhu. Následné dva roky byly špatné, protože vlek jsme spouštěli jen na pár dnů,“ prozradil vlekař s tím, že letošní zima není špatná. „Ale je škodou, že nepřišla dříve. Vlastně o vánočních svátcích, kdy děti měly i prázdniny, tak nebyla pořádná možnost lyžování. To se týkalo i větších středisek, které mají dostatečné zasněžování. K pravé lyžařské atmosféře totiž nestačí, aby sníh byl jen na sjezdovce. Musí být také po okolí, pak je to to pravé,“ doplnil Mikeska, podle kterého ta správná zima byla například o tomto víkendu. „To je pravá zima, jako z obrázků malíře Lady. Mrzne, nefouká vítr, svítí sluníčko a okolní lesy jsou nádherně zmrzlé. To pak lidi táhne na hory,“ vyznal se vlekař.

Úkoly v areálu má rodina Petra Mikesky rozdělené. „Manželka vede restaurace, já dělám práci pro všechno, starší syn s dcerou jsou na vysokých školách, ale co můžou, to pomůžou. A pak mám ještě jednoho malého syna, kterého práce čeká až za nějaký rok,“ vypočetl vlekař, který během našeho vyprávění vydával u pokladny jízdenky, když před tím ještě stihl upravit sjezdovku rolbou.

Nejen sjezdovou je živ Petr Mikeska. „Mám ve vlastnictví dvacet hektarů půdy, dobytek, takže se mám co ohánět,“ dodal Mikeska, který tak během léta sjezdovku využije i jako pastviny a na podzim ji začne připravovat na lyžařskou sezonu. „Je třeba zvláštní, co dokáže takový krtek, který nejenom v létě dělá krtince, ale dokáže vytlačit zeminu i ze zmrzlé půdy. Však chytit se dá velice těžko,“ vysvětlil vlekař.

Areál Opálené čeká ještě mnoho úprav. „Chceme udělat dostačující rozvod vody, abychom zde mohli používat více sněžných děl, pracujeme na ubytování. Například novinkou je snowpark. V minulém roce jsme na svahu sice měli nějaké drobnosti, ale kvůli snowboradistům jsme vybudovali nové prvky, na kterých někteří předvádějí opravdu krásné věci,“ uzavřel Mikeska s tím, že do areálu se dá zavítat i v létě, kdy návštěvníci mají možnost využit například koloběžky.