Dětem přivezlo zábavný pořad s maskami, písničkami, soutěžemi, cenami a tancem dolnobenešovské divadlo Zlatý klíč. Pořad uváděl šoumen, konferenciér a zpěvák Honza Stuchlík. „Letošní účast je poměrně malá, i když měl karneval docela dobrou propagaci v městském zpravodaji, na plakátech, v mateřských školách i na internetu. Zřejmě se na účasti podepsalo to, že ve stejnou dobu zrovna probíhala repríza zahajovacího ceremoniálu olympiády. Kromě toho máme také velkou konkurenci – s dětskými karnevaly se poslední dobou doslova roztrhnul pytel. Svoje vlastní maškarní bály pořádá skoro každá školka a konají se i všude po okolí,“ povzdechla si dramaturgyně Národního domu Lenka Ječmínková.

Dětem, které na karneval přišly, ale malá účast rozhodně nevadila. Měly totiž dost prostoru pro tanec, soutěže i dovádění. „Moc se mi tu líbí. Tancovala jsem s maminkou. Jsem za motýlí vílu. Na karnevalu jsem poprvé,“ svěřila se čtyřletá Hanička Beráková, která na bál přijela z Frýdlantu nad Ostravicí. „Líbí se mi tu. Tancovala jsem, ale nesoutěžila. Jsem za Sněhurku,“ pověděla čtyřletá Ivanka Filípková z Frýdku-Místku. „Jsem za mušketýra. Ano, ano, líbí se mi tu moc. Jsem za mušketýra a zrovna nafukuju balónek,“ ukazoval její dvouapůlletý bráška Jiříček Filípek. „Vzali jsme děti na takovou akci poprvé a jsme moc rádi, že jsme přišli. Děti jsou nadšené. Příští rok se karnevalu určitě opět zúčastníme,“ usmívali se rodiče obou dětí Ivana a Jiří Filípkovi.

„Na frýdecko-místeckém Dětském maškarním karnevalu jsme poprvé a moc se nám tu líbí. Jen si myslím, že by mohl mít ještě lepší propagaci. Dověděli jsme se o něm úplnou náhodou na internetu. Plakáty jsme ale neviděli nikde,“ podotkl Abir Ganguly z Hodoňovic. „Je to tu hezké, zatančily jsme si a také jsme soutěžily,“ prozradily „princezny“ Andrejka Abubekirová z Hodoňovic a Thea Sabovčíková z Brušperku. „Už jsme na frýdecko-místeckém karnevalu asi potřetí, dříve jsem sem chodila se synem, ale ten už má osm let a maškarnímu bálu trochu odrostl, už ho to tolik nebaví. Zato pětiletá dcerka Thea je nadšená,“ usmívala se Petra Sabovčíková z Brušperku.