Městský úřad ve Studénce opět získal významné ocenění Ministerstva vnitra České republiky za kvalitu ve veřejné správě, konkrétně v kategorii „Organizace zvyšující kvalitu“. Za krátkou dobu je to už několikáté ocenění v řadě. Studénka stojí na pomyslných stupních vítězů velmi často a tamní radní, společně s vedením města, jsou na tuto skutečnost náležitě hrdí.

„S velkým potěšením si dovolujeme informovat o získání ceny ministerstva vnitra,“ potvrdil radostnou zprávu tiskový mluvčí studénecké radnice Jiří Moskala. Tuto cenu převzal 9. února na slavnostním ceremoniálu v rámci šesté Národní konference kvality ve veřejné správě, který se konal v letošním roce ve městě Tábor, právě tajemník úřadu, společně se členy týmu pro podporu zvyšování kvality. Získaná cena je v pořadí již třetím významným a mimořádným oceněním činnosti a funkčnosti místního městského úřadu. Úplně první cenu v oblasti kvality ve veřejné správě dostala Studénka v předminulém roce. „První ocenění získal náš městský úřad v roce dva tisíce osm na konferenci v Karlových Varech, kdy se zapojil do soutěže vyhlášené Ministerstvem vnitra České republiky, konkrétně do kategorie Organizace zvyšující kvalitu veřejné služby za rok dva tisíce sedm,“ zavzpomínal na jeden z prvních úspěchů města Moskala.

Druhé ocenění na sebe nenechalo dlouho čekat. V roce dva tisíce devět si představitelé města Studénky odjeli převzít „Cenu za inovaci ve veřejné správě“, tentokrát do moravské metropole Olomouce. Nezůstalo ale pouze u něj: „V této souvislosti je nutno připomenout, že v roce dva tisíce devět získal náš úřad na konferenci v Praze další významné a prestižní ocenění. Ve třetím ročníku soutěže Úřad roku „Půl na půl“ – respekt rovným příležitostem, kterou pořádalo Ministerstvo vnitra České republiky, jsme obdrželi stříbrné ocenění v kategorii obcí druhého typu,“ připomněl Moskala.

Letošní úspěch pracovníky úřadu ujistil o významu jejich práce a podle Moskaly budou dělat i nadále vše pro to, aby vysokou úroveň poskytovaných služeb udrželi i v dalších letech: „Cílem vedení městského úřadu, stejně jako pracovního týmu pro podporu zvyšování kvality a všech dalších pracovníků úřadu, je a bude i v letošním roce trvalé zvyšování profesionality všech našich zaměstnanců, poskytujících služby veřejnosti. Chceme i nadále zkvalitňovat výsledky práce studéneckého úřadu, zvláště pak stále zvyšovat kvalitu služeb poskytovaných veřejnosti,“ řekl na závěr Moskala.