„Konečně nám vyšlo počasí, protože první dva ročníky byly spíše deštivé,“ prozradila Lenka Hovorková z organizace Kondor ve Staré Vsi, která v sobotu měla své stanoviště v prostoru startu a cíle, kde měla na starost prezentaci příchozích. „Díky pěknému počasí přišlo i hodně účastníků, registrovaných bylo 137. Příchozí byli nejen ze Staré Vsi nad Ondřejnicí, ale i z Brušperku, Krmelína i Ostravy,“ upřesnila Hovorková s tím, že byly připraveny dvě trasy, přičemž kratší měla dvanáct kilometrů. „Na této trase bylo připraveno i šest stanovišť s různými soutěžemi, nebo disciplínami. Tato procházka byla určena hlavně dětem. Delší trasa, která měřila sedmnáct kilometrů, byla spíše pro zdatnější turisty, kde na ně čekalo pět stanovišť, přičemž první dvě stanoviště byla společná, pak se trasy dělily,“ upřesnila Hovorková.

U lanových prolézaček jsme zastihli také Jana Hradila s Polanky nad Odrou. „Procházka je příjemná, šlape se mi dobře, akorát by mohlo více svítit sluníčko. Celkově to pořadatelé vymysleli a připravili skvěle,“ řekl Hradil s tím, že na putování je poprvé a o akci se dověděl od mladší setry. „Chtěl jsem to vyzkoušet a nelituji toho. Jinak turistiku mám rád. Kdysi se skautem jsem šlapal více, ale chodím pořád, i když nyní méně,“ dodal Hradil.

Kondor je nezisková organizace, která se zaměřuje na volnočasové aktivity dětí. „Naší hlavní náplní jsou letní tábory, které pořádáme už asi třicátým rokem ve Vítkově v Podhradí. Připraveny jsou během letních prázdnin tři turnusy, každý si tak může vybrat, který termín mu vyhovuje. Jeden turnus trvá šestnáct dnů,“ vysvětlila Lenka Hovorková s tím, že Kondor byl kdysi veden jako pionýrská skupina a působí zhruba od roku 1967. „V roce 1990 se Kondor zformoval a přešel pod neziskovou organizaci Kondor. Ta sídlí v Praze a sdružuje jedenáct skupin, přičemž většina jev Praze. V Moravskoslezském kraji jsou jenom dvě, my a Bolatice u Opavy. Jednou ročně pak bývají v Praze slety, kde se všichni potkáme,“ uzavřela Hovorková.