O prohlídku zámku s průvodkyní byl mimořádný zájem, o čemž už po devatenácté hodině svědčila hodně dlouhá fronta, která od hlavních dveří zámku dosahovala téměř až po bránu. „Nebojte se, na všechny se dostane. Všichni najednou jít ale nemůžete. Končíme ale až hodinu před půlnocí,“ hlásil nedočkavým lidem strážce.

Prohlídka trvala přibližně třicet minut. Během ní se důchodci, rodiče a děti dověděli nejen zajímavé informace z historie zámku, ale také prošli zámecké pokoje a podívali se z vyhlídky na celé město. Akce se všem moc líbila. „Nejvíce jsem byla unešená z dívčího pokoje, kde to vypadalo jako v nějaké pohádce. Jsem strašně ráda, že jsme si prohlídku s mamkou nenechali ujít,“ usmívala se osmiletá Adélka Rechtenbergová z Frýdku-Místku.

Její kamarádka se rozpovídala ve stejném duchu. „Bylo to moc hezké. Už chyběla jen nějaká bílá paní. Nechtěla bych tady chybět ani příště,“ rozzářily se oči desetileté Aničce Chlopčíkové z Frýdku-Místku.

V ten samý den se až do jednadvacáté hodiny otevřely i knihovny na Jiráskově a Hlavní ulici. Návštěvníci měli internet zdarma. V knihovně na ulici Jiráskova proběhla výstavka knih s muzejní a kostelní tématikou s názvem „Den muzeí a kostelů.“ V druhé knihovně u bývalého autobusového stanoviště se pouštěly staré vinylové desky. V rámci celorepublikové akce Noc kostelů byly v pátek otevřeny tyto svatostánky: kostel sv. Jiří v Dobré, bazilika Navštívení Panny Marie ve Frýdku, Evangelický kostel ve Frýdku-Místku, kostel sv. Jakuba v Místku, kostel sv. Jana a Pavla v Místku, kostel sv. Jana Křtitele ve Frýdku, kostel Všech svatých v Místku.

Hlavním smyslem této akce bylo nenucenou formou přiblížit křesťanství, církev a víru.