I dvanáctý ročník Bambiriády se konal ve větších městech po celé České Republice. Ve Frýdku-Místku se akce zabydlela, neboť o ní bývá velký zájem. Ani letos si ji nenechalo ujít hodně dětí, kteří se mohli v areálu Sokolíku seznámit s různými oddíly, kluby, kroužky a organizacemi, které se zaměřují na volnočasové aktivity. Nejen k vidění byly například ukázky celoroční činnosti tanečních skupin, divadelních scén, sportovních oddílů a dobrovolných hasičů. Na Bambiriádě se mimo jiné představil skauting, aerobik, modeling a voltiž. Ti odvážnější si mohli po splnění některých disciplín vyzkoušet chůzi po laně, které bylo zavěšeno ve vzduchu mezi stromy. Svou činnost předvedl i aviatický klub. Některé zaujaly lidové písně a tance. Pokud někoho z návštěvníků nějaká aktivita zaujala natolik, že by se jí chtěl věnovat, mohl se přímo na místě u vedoucích rovnou přihlásit.

V obležení byl i stánek Městské policie ve Frýdku-Místku. „Možná by si mohl někdo myslet, že za námi chodí jen kluci, jenže naše práce zajímá i holky. Třeba z některých budou časem taky strážnice,“ zamyslela se během akce manažerka prevence kriminality Městské policie ve Frýdku-Místku Lenka Biolková s tím, že pod jejich dohledem si mohly děti vzít do ruky i služební zbraň. „V rámci prevence docházíme i do škol. Učíme je třeba dopravní předpisy. Je prokázáno, že je dobré na dítka působit už od nejnižšího věku. Školy a školky tu byly už v pátek,“ uvedla Lenka Biolková.

Chodit na chůdách si na akci vyzkoušel dvanáctiletý Serhij Tkach z Frýdku-Místku. „I když jsem na nich stál vůbec poprvé, už na nich udělám i pár kroků, aniž bych se nohou dotknul země. Vystřídal jsem už celkem dost kroužků. Na Bambiriádě jsem poznal i mnoho nových. Do některých se možná přihlásím,“ pochlubil se Serhij Tkach.