Pořadatelé při sestavování programu mysleli nejen na dospělé, ale i na děti, pro které připravili akční soutěž o ceny. „Jednalo se o dětský pětiboj. Musely například házet šipkami, spojovat hadice, stříkat vodou na terč a absolvovat opičí dráhu. Těšit se mohly na prstýnky a balónky,“ vyjmenoval starosta místních hasičů Dušan Šmoldas s tím, že na organizaci celé akce se už podílejí od roku 1998. „Při této příležitosti bych chtěl vyzvednout výbornou spolupráci s obecním úřadem,“ pochvaloval si Šmoldas.

Areál kolem šestnácté hodiny rozduněli motorkáři na těžkých strojích. „Původně jsem měl jet někde úplně jinde, jenž potom jsem dostal zprávu, že je dneska na Ostravici zajímavá akcička, na kterou se chystá hodně motorkářů. Proto zde nemůžu chybět,“ prozradil Michal Kubica v koženém úboru.

Dětem se zde moc líbilo. „Chodím tu s rodiči pravidelně. Pořádně jsem si zasoutěžil. Domů půjdu až po ohňostroji, který je vždycky velkolepý,“ rozsvítily se oči dvanáctiletému Honzovi Lojkáskovi z Ostravice.

Pro ještě menší byl přichystán mohutný skákací hrad. U vytržení byly i při vystoupení kouzelníka. Svou práci předvedli policejní psovodi, kteří simulovali zadržení pachatele. V ničem nezaostali ani hasiči. „Předvedli jsme svou techniku. K vidění byly i historické kousky,“ upřesnil Šmoldas.

Nechyběla ani ukázka Českého červeného kříže z Ostravy. Program obohatila i soutěž v pití tupláku. Proběhla i dražba pečeného selete. O živou hudbu se postaraly kapely Toys a Bacardi. „Dá se říct, že vrcholem celé akce byl skutečně ohňostroj pod vedením Tomáše Pavelce z Čeladné, který má přímo firmu na pyrotechniku. Máme v plánu, že příští rok pozveme nějakou velkou hvězdu. Možná taky akci přejmenujeme na Den obce,“ nastínil další vývoj Šmoldas.