Zdejší pivovar navíc slavil čtyřicáté výročí, takže si dal na bohatém programu záležet. Pro pivaře například uvařil nefiltrovaný ležák Radegast. K zábavě vybízely čtyři scény. Dvě z nich nabídly hudební program. Na dalších dvou scénách se soutěžilo. Ke kulatým narozeninám pivovar otevřel úplně nové návštěvnické centrum, které se veřejnosti oficiálně otevřelo právě na Radegast dni. Přes patnáct set lidí využilo možnost projít si exkurzní trasu pivovarem.

Podtitulem akce, kterou každoročně navštěvuje až dvacet tisíc lidí, byl Radegast kmen. Jeho věrní členové, kterých bylo opravdu hodně, neboť pivo Radegast je nejoblíbenějším pivem na Moravě, si mohli kromě své značky užívat i vystoupení populárních kapel Buty, Mňága a Žďorp či zpěvačku Věru Špinarovou. Publikum si získal i živelný Fleret s Jarmilou Šulákovou.

Pořadatelé tento výběr provedli záměrně, protože účinkující mají úzkou vazbu k regionu. Na oslavy do Nošovic se lidé mohli kromě vlastních aut, které občas zablokovaly průjezd obcí, dopravit také autobusy a vlaky.

Již tradičně byla vypravena i parní lokomotiva, která měla zastávky ve Frýdku-Místku a Ostravě. Pivní slavnosti si užívaly všechny věkové kategorie. „Vůbec jsem nevěděla, že tu chodí tolik lidí, protože jsem tu poprvé. Dvouletý syn Honzík byl nadšený hlavně z historického vláčku, já zase ze skvělého výkonu zpěvačky Věry Špinarové,“ prozradila během akce Lucie Stoklásková

z Horních Tošanovic. Naopak pravidelným návštěvníkem byl dvacetiletý Michal Kavka z Horních Domaslavic. „Chodím tady opravdu každý rok. Ještě si pamatuji, jak před pěti lety prodávali desetistupňové pivo za deset a dvanáctistupňové za dvanáct korun. Dnes jsem si u obou musel připlatit, což mě trochu zklamalo. Mohlo být levnější. Přesto se ale dobře bavím.

S naprostou jistotou mě tady uvidíte i příští rok. Nesmím přece chybět na tak velké akci,“ usmíval se Michal Kavka s vychlazeným půllitrem

v ruce. „Na těchto slavnostech jsme spolu už nejméně popáté. Chodíme sem především kvůli skvělé atmosféře. Je tu prostě pokaždé seskupení lidiček, kteří se umí výborně bavit,“ řekly jednohlasně důvod své návštěvy dobré kamarádky Iva Sušilová a Michaela Slaninová z Frýdku-Místku.

„Fanoušci Radegastu prokázali, že jsou praví chlapi, kteří se nenechají odradit ani nepříznivým počasím. Výzvu ke svolání kmene vyslyšeli a ukázali, že k němu právem patří. Déšť pro ně nebyl žádnou překážkou. Radegast den se svým rozsahem vypracoval na pozici jedné z největších akcí v regionu. Věřím tomu, že neopakovatelná atmosféra akce bude lákat tisíce lidí i v dalších ročnících,“ pochvaloval si manažer značky Radegast Pavel Kmínek.