V Mostech už mají za sebou páteční lyžování, první návštěvníci tam dorazili po setmění. „Od soboty bude denní i večerní lyžování bez omezení. Podmínky jsou skvělé,“ uvedla Vanda Martynková z mosteckého areálu s tím, že pro běžkaře jsou upraveny první kilometry běžeckých tras.
Ski areál Bílá zprovozní vleky dnes v devět hodin dopoledne, k dispozici budou sjezdovky na severní straně.

Červená sjezdovka má být otevřena v neděli. Provozovatelé areálu připravili několik novinek, například rozšíření a modernizaci dětského lyžařského parku, zájemci mohou využít také nový šestnáctikilometrový úsek upravené běžecké stopy, která vede po hranici se Slovenskem na hlavním beskydském hřebeni.

Dnes se rozjedou vleky také v Mezivodí. I zde provozovatelé hlásí výborné sněhové podmínky, aktuální výška umělého i přírodního sněhu je zhruba čtyřicet centimetrů. V provozu jsou dva nejdelší vleky, ceny se oproti loňsku nemění.

V Řece se dnes lyžuje od 9 hodin, v provozu bude modrá sjezdovka. Červená sjezdovka, která patří k nejdelším a nejprudším v Beskydech, se premiérově zasněžuje. Její test přijde na řadu 15. prosince. Ceny jsou podle provozovatelů na předloňské úrovni. Palkovický areál s názvem „Lyžování za domem“, který se nachází nedaleko Frýdku–Místku ve svahu kopce Skalní vrch v nadmořské výšce 400 metrů nad mořem, přivítá první lyžaře o něco později.

„Přestože bychom mohli v sobotu zahájit sezonu, raději to odsuneme. Rádi bychom připravili kvalitní podklad, proto hodláme ještě několik dní zasněžovat,“ řekl provozovatel palkovického areálu Kamil Trochta.

Podobně je na tom areál Kempaland v Bukovci na Jablunkovsku. „Nejsme úplně v pohodě, určitě začneme až příští týden,“ poznamenal včera Jiří Heczko, který na přípravu bukovecké sjezdovky dohlíží. V Malenovicích letos začnou 10. prosince, a to večerním lyžováním, stejné plány mají i ve Pstruží. Ski areál Opálená je tak zatím mimo provoz.

„Sezonu zahájíme až v pátek 10. prosince. Neustále zasněžujeme, děla hučí a připravujeme celý areál,“ sdělil redakci provozovatel Petr Mikeska.

Milovníci lyžování v Morávce a okolí si počkají ještě týden. Provoz areálu Sviňorky bude zahájen v sobotu 11. prosince, jeho provozovatelé stále využívají nízkých teplot k zasněžování.

LADISLAVA VAVROŠOVÁ
MAREK CHOLEWA