V sobotu lyžaře neodradil ani dopolední déšť, však na návštěvnost měly vliv i lyžařské závody žáků. Příznivci lyžování zde o víkendu měli k dispozici všechny sjezdovky.

„Letošní zima je spíše hrozná, hlavně pro nás – lyžaře. Když to spočítám, na lyžích jsem byl jen třikrát, počasí více nedovolilo. Když se lyžovat dalo, musel jsem být v práci,“ řekl Marcel Jochymek, který v sobotu dorazil do Mostů z Třince. „Chtěl jsem si letos vyzkoušet dlouhou sjezdovku v Řece, ale kdoví, zda bude ještě letos v provozu,“ dodal Jochymek.

Mostecký areál využívají i lyžaři ze sousedního Polska a Slovenska. „Do Mostů jezdívám často, vlastně od doby, kdy zde areál vnikl. Prostě jsem si jej oblíbil. Ze Slovenska to zde mám patnáct minut autem, takže tady může zajet i po práci, prostě když mám náladu,“ svěřil se Lubomír Petráš.

V Mostech mají smůlu akorát běžkaři, protože běžecké okruhy se pro nedostatek přírodního sněhu nedají upravovat. Výjimkou je běžecký okruh, který byl zasněžen technickým sněhem.

V nedalekém Bukovci to v sobotu dopoledne nevypadalo vůbec růžově, na sjezdovku se snášely dešťové kapky. V pátek zde lyžování kvůli počasí dokonce zrušili. V sobotu po deváté hodině zde měli jediného lyžaře, který jezdil na snowboardu. „Příští týden hlásí ochlazení, tak snad budeme fungovat zase normálně,“ řekla pokladní bukoveckého areálu Kempaland.

Oba zmíněné areály byly jediné, které lyžaři mohli o víkendu na Jablunkovsku využít. Ostatní doplatily na teplé počasí a déšť.